У цей день

7 липня: свята і події в цей день

7 липня в Україні відзначають День працівника природно-заповідної справи світі, а також святкують Івана Купала, а в Японії – фестиваль Табанату.

День працівника природно-заповідної справи

7 липня в Україні святкують День працівника природно-заповідної справи, вшановуючи тих, хто працює над збереженням біологічного різноманіття та бореться з екологічними катастрофами. Цей день було встановлено президентським указом 18 серпня 2009 року, підтримуючи ініціативу Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.

В Україні функціонує 5 біосферних заповідників, 19 природних заповідників, 49 національних природних парків, 3258 заказників, 3492 пам’ятки природи, 83 регіональні ландшафтні парки, 815 заповідних урочищ, 28 ботанічних садів, 13 зоопарків, 58 дендропарків та 576 пам’яток садово-паркового мистецтва. Ці природні об’єкти є важливою складовою охорони довкілля та природних ресурсів країни.

Іван Купала

Іван Купала, або Купайла, – це одне з найдавніших свят, що символізує сонце, зрілість літа та зелений покіс. Традиції святкування включають прикрашання себе вінками з квітів, плетіння перев’язів, співання пісень і водіння хороводів. Особливе місце займає ритуал запалювання “живого вогню” шляхом тертя сухих паличок і розведення багаття з палаючим колесом на жердині, що символізує сонце. Свято припадає на ніч з 6 на 7 липня. У деяких європейських країнах святкують Іванів день або День святого Івана, що є схожим до Івана Купала, у дні літнього сонцестояння.

Цікаві факти про свято Івана Купала

  1. Магічні рослини. Вважається, що в ніч на Івана Купала рослини набувають магічних властивостей. Зокрема, папороть, за легендою, цвіте лише в цю ніч, і той, хто знайде її квітку, стане щасливим і знайде скарби.
  2. Купальська ніч. Вода вважається священною і цілющою в ніч на Івана Купала. Люди часто купаються в річках та озерах, вірячи, що це принесе здоров’я і зніме всі негаразди.
  3. Стрибки через багаття. Однією з популярних традицій є стрибання через багаття. Вважається, що стрибок через вогонь очищує від злих духів і приносить удачу. Закохані пари, які стрибають разом і не роз’єднують рук, будуть щасливі разом.
  4. Вінки на воді. Дівчата плетуть вінки з польових квітів і пускають їх на воду, спостерігаючи за їхнім рухом. Якщо вінок пливе далеко, це означає, що дівчина скоро вийде заміж. Якщо вінок тоне, це вважається поганим знаком.
  5. Збір трав. У цю ніч зібрані трави вважаються особливо цілющими. Їх використовують для приготування лікарських відварів і настоїв, що допомагають від різних хвороб.
  6. Шукають скарби. За легендами, в ніч на Івана Купала земля відкриває свої таємниці, і можна знайти приховані скарби. Багато людей вирушають на пошуки багатства, керуючись знаками і повір’ями.
  7. Ворожіння. Іван Купала – час для різноманітних ворожінь. Дівчата ворожать на кохання, намагаючись дізнатися ім’я свого майбутнього чоловіка або отримати відповіді на важливі питання.
ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  19 квітня: події у цей день

Свято Івана Купала – це час магії, романтики і народних традицій, що передаються з покоління в покоління. В цю ніч природа розкриває свої таємниці, а люди знаходять єднання з нею, вірячи в чудеса і магію.

Фестиваль Танабата в Японії

7 липня в Японії відзначають фестиваль Танабата. В цей день імператор з’являється на верхній веранді палацу Оміма, щоб написати елегантні вірші вака на листі паперового дерева кадзі і присвятити їх двом зіркам: принцу Альтаїру та принцесі Веге. За легендою, ці закохані зірки можуть зустрічатися лише раз на рік, перейшовши Чумацький Шлях.

Інші події 7 липня:

  • 1940 – у Львові відкрили Літературно-меморіальний музей Івана Франка.
  • 1967 – у Великій Британії The Beatles випустили свій хіт “All You Need Is Love”.
  • 1987 – у Чорнобилі розпочався судовий процес над трьома керівниками Чорнобильської АЕС, яких звинуватили у вибуху на станції.
  • 1989 – у Сімферополі почали видавати газету кримськотатарською мовою.
  • 1990 – у Римі вперше виступили разом три всесвітньовідомі тенори: Лучано Паваротті, Пласідо Домінго та Хосе Карерас. Концерт був благодійним, а запис розійшовся рекордним тиражем.
  • 2005 – серія вибухів бомб у лондонському метро та міських автобусах.
  • 2009 – поховали “короля поп-музики” Майкла Джексона.
  • 1881 – у Римі вперше надрукована казка Карло Коллоді “Піноккіо”.
  • 1891 – кур’єрська служба American Express запатентувала перший в історії дорожній чек.
  • 1957 – відбулася перша Пагвоська конференція, що заклала початок міжнародної кампанії за ядерне роззброєння.

Цікаві факти

  • 1946 – у США на Нью-Йоркському хімічному заводі відбулося перше комерційне виробництво синтетичного алмазу.
  • 1962 – у Великій Британії пройшла перша операція з пересадки серця людині.
  • 1978 – у США була запатентована перша комп’ютерна миша.
ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  28 лютого: свята і події в цей день

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку