Дохід до 2 мільйонів в місяць: колишній військовий вказав на причетність Гетманцева до корупції
Підприємці вважають нардепа головною особою в корупції у податках.

Колишній військовий та лідер партії “Демократична сокира” Юрій Гудименко висловився в ексклюзивному коментарі для УНН про корупційну схему, яка діє у податковій службі України. За його словами, податківці регіонального рівня збирають хабарі, передають їх своєму керівництву, а ті, своєю чергою, віддають частину коштів голові податкового комітету Верховної Ради Данилу Гетманцеву.
Гудименко зазначив, що отримує багато скарг від бізнесу, де підприємці прямо називають Гетманцева ключовою фігурою у корупційній схемі, пов’язаній з податковою службою. Вони впевнені, що для вирішення питань на високому рівні, потрібно звертатися до Гетманцева або його оточення.
За його словами, представники великого і середнього бізнесу масово свідчать про те, що частина хабарів, зібраних на регіональному рівні, передається керівництву, яке потім передає їх до Києва. Частина цих коштів нібито потрапляє не тільки до керівництва податкової, а й до самого Гетманцева.
Гудименко зазначив, що попередній аналіз показав, що Гетманцев може отримувати до 2 млн доларів на місяць завдяки цій схемі.
“З тих цифр, які ми змогли просто прикинути і якось поділити, ми вважаємо, що корупційний дохід Гетманцева може складати в районі 2 млн дол. на місяць”, – сказав він.
Гудименко також повідомив, що разом із командою юристів намагався розібратися у роботі системи СМКОР, яка блокує податкові накладні через їхню ризиковість.
“Ми фактично склали блок-схему, як працює СМКОР як система і як вона має працювати згідно з постановою. Виявилося, що те, як система працює насправді, абсолютно не відповідає нормативним вимогам”, – зазначив він.
Гудименко пояснив, що аналіз роботи СМКОР показав, що попри заяви податківців про автоматичний режим, блокування податкових накладних відбувається вручну. “Якщо податковій потрібні гроші, вона блокує певну кількість накладних, які раніше не блокувала через виконання плану,” – сказав він. Це, за його словами, нагадує роботу ДАІшників, які змінюють свою поведінку залежно від необхідності виконання плану, що лише провокує корупцію і не сприяє стабільності та справедливості.