Україна

ЄБРР пропонує Україні підвищити податки на предмети розкоші для наповнення бюджету

Підвищення податків на предмети розкоші в умовах війни є найбільш обґрунтованим кроком для збільшення бюджетних надходжень України. Про це в інтерв’ю Інтерфакс-Україна заявив регіональний економіст Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) і колишній керівник Центробанку Республіки Македонія Дімітар Богов.

На його думку, в умовах військового конфлікту доцільно розширити поняття предметів розкоші та тимчасово збільшити податки на певні категорії товарів, які не є життєво необхідними.

“Наразі виправданим є підвищення податків на деякі товари, які вважаються предметами розкоші в умовах війни. Продукти та послуги, які не є критично важливими, можуть бути обкладені вищими податками”, – пояснив Богов.

Він також зазначив, що поточний стан війни дозволяє тимчасово розширити стандартне визначення предметів розкоші, включивши до нього товари, які зазвичай не підпадають під цю категорію.

Обговорюючи загальну податкову політику, Богов підкреслив, що наразі значну частину потреб державного бюджету покриває зовнішня допомога. Однак прагнення України збільшити внутрішні доходи за рахунок податкових надходжень він вважає виправданим.

“Ми знаходимося в екстраординарній ситуації, і важливо, щоб кожен відчував свою частку відповідальності”, – додав він.

Богов також прокоментував можливість підвищення податку на надприбуток банків з 25% до 50%. Він вважає, що цей крок може бути доцільним, але потрібно враховувати фінансову стабільність банківської системи. Якщо банки мають достатньо ресурсів, вони можуть дозволити собі сплачувати більші податки без шкоди для їхньої стабільності.

Міжнародний валютний фонд (МВФ) підтримав ініціативу підвищення податків в Україні. Зокрема, 16 вересня Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики схвалив законопроєкт про підвищення податків для повторного розгляду у першому читанні. А вже 17 вересня Верховна Рада підтримала цей законопроєкт у першому читанні.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Міненерго усунуло правову невизначеність щодо забезпечення експлуатації систем газопостачання

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку