Китайські вчені розробили контактні лінзи, які дозволять бачити у темряві

Науковці з Університету науки і технологій Китаю розробили унікальні контактні лінзи, які дозволяють бачити в темряві. Про це повідомляє Independent.
Контактні лінзи працюють за рахунок наночастинок, які здатні вловлювати інфрачервоне випромінювання й трансформувати його у світло, що сприймається людським оком.
“Наше дослідження відкриває потенціал для неінвазивних переносних пристроїв, які дають людям суперзір. Є багато потенційних застосувань для цього матеріалу. Наприклад, мерехтливе інфрачервоне світло може використовуватися для передачі інформації в налаштуваннях безпеки, шифрування або захисту від підробок”, — заявив старший автор дослідження й нейробіолог університету Тіан Сю.
Контактні лінзи відрізняються від традиційних окулярів нічного бачення тим, що не потребують джерела живлення. Їхня робота не залежить від того, відкриті чи закриті очі користувача. Наразі розробка дозволяє бачити лише інфрачервоне світло, що випромінюється світлодіодами, однак науковці продовжують роботу над підвищенням чутливості наночастинок, щоб забезпечити можливість бачити ще слабші джерела інфрачервоного випромінювання.
Також команда дослідників працює над тим, щоб модифікувати наночастинки так, аби вони могли трансформувати різні довжини хвиль світла в різні кольори. Це може стати проривом для людей з порушенням кольорового зору.
“Завдяки перетворенню червоного видимого світла на щось на зразок зеленого видимого світла ця технологія може зробити невидиме видимим для людей з вадами зору. У майбутньому ми сподіваємося створити контактні лінзи з більш точною роздільною здатністю та вищою чутливістю”, — зазначив Сю.