Україна

Цьогоріч в Україні на 37% побільшало судових рішень про корупцію: “Опендатабот”

Упродовж перших п’яти місяців 2025 року українські суди винесли 2032 рішення у справах, пов’язаних із корупцією. Це на 37% більше, ніж за аналогічний період минулого року, але показник досі не досягнув довоєнного рівня. Про це повідомляє “Опендатабот”.

Кількість таких рішень поступово зростає після суттєвого спаду у 2022–2023 роках, коли через війну подання декларацій було скасоване або відкладене. У ті роки загальна кількість судових рішень скоротилася майже втричі. Після відновлення обов’язкового декларування у 2024 році суди винесли майже 5 тисяч рішень, оскільки тоді потрібно було подати й пропущені раніше декларації.

Найбільшу активність у розгляді корупційних справ у 2025 році демонструють суди Вінницької області, де ухвалено 182 рішення, що становить 9% від загального числа. Далі йдуть Одеська область (168 рішень), Львівська (147), яка раніше лідирувала, а також Дніпропетровська (116) та Київська (115) області.

Понад 73% усіх рішень цього року стосуються порушення вимог фінансового контролю – йдеться про 1487 випадків неподання або подання декларацій з порушеннями. Кількість таких справ за рік зросла вп’ятеро, ймовірно через перевірку накопичених декларацій. Натомість справ, пов’язаних із хабарництвом, стало майже удвічі менше – 347. А рішення за порушення, пов’язані з конфліктом інтересів, скоротилися на майже 80% – усього 70 випадків за рік.

У 97% випадків особам, визнаним винними у корупції, призначають штрафи. Реальні строки ув’язнення отримали лише 44 особи. Розміри штрафів варіюються від 850 до 680 тисяч гривень, а терміни позбавлення волі – від одного до десяти років.

Нагадаємо, станом на 29 жовтня 2024 року з початку повномасштабного вторгнення в Україні було винесено 6877 вироків у справах про корупцію — суттєво менше, ніж у довоєнний період.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Кадровий дефіцит в Україні змушує роботодавців підвищувати заробітні плати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку