ЄС та світ

У рамках коаліції з розмінування Україна отримає пікапи та вантажівки на загальну суму 22 млн євро

Країни, що входять до коаліції з розбудови спроможностей у сфері розмінування, домовилися про закупівлю пікапів та вантажівок на суму 22 мільйони євро для забезпечення Державної спеціальної служби транспорту (ДССТ) і Командування Сил підтримки Збройних сил України (ЗСУ). Литва надає 15 мільйонів євро, а Швеція — 7 мільйонів євро.

Про це повідомили у Міноборони.

Під час зустрічі партнерів коаліції, яка відбулася у столиці Ісландії, Рейк’явіку, було ухвалено рішення про закупівлю техніки для підтримки українських підрозділів з розмінування. Окрім цього, учасники заходу обговорили плани щодо подальшого розвитку та посилення спроможностей українських підрозділів, які займаються розмінуванням.

Ключовою темою обговорення стала Дорожня карта розвитку спроможностей підрозділів розмінування Міністерства оборони України та Збройних сил України на період до 2034 року. Цей план передбачає поетапне зміцнення ресурсної бази та розвиток інфраструктури для підвищення безпеки на території України. Ініціатива спрямована на тривале зміцнення матеріально-технічного забезпечення та кадрового потенціалу для ефективного виконання завдань з розмінування на довгострокову перспективу.

Нагадаймо

В Україні вже розмінували понад 5 тисяч квадратних кілометрів території. З початку російської збройної агресії державні оператори з протимінної діяльності обстежили та очистили від вибухонебезпечних предметів 5 308 кв. км українських земель. У 59 територіальних громадах було проведено нетехнічне обстеження, і 235 кв. км визнано потенційно забрудненими вибуховими матеріалами.

На даний момент роботи з гуманітарного розмінування тривають на 282 ділянках, загальна площа яких становить 17,5 кв. км. З них 88 ділянок площею 7,23 кв. км вже передані у користування місцевим громадам.

Крім того, в рамках виконання Плану з очищення сільськогосподарських земель від вибухонебезпечних предметів було обстежено та розміновано 2 059 кв. км, що дозволило повернути ці землі до продуктивного використання.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Вікіпедія призупинила публікації резюме своїх статей, створених за допомогою ШІ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку