Українські біженці

26% українських біженців незадоволені умовами в новій країні

Серед українців панувало багато стереотипів щодо життя в європейських країнах. Після початку повномасштабної війни мільйони громадян виїхали за кордон і на власні очі побачили, що в Україні не все так погано. Зокрема, у нас краще розвинені цифрові послуги, як-от онлайн-банкінг, оформлення документів та ін. Багато хто навіть нарікає на смак їжі за кордоном. Загалом незадоволені життям у новій країні 26% українських біженців.

Відповідно до результатів опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС), лише 28% українців у Польщі, Чехії та Німеччині цілком задоволені умовами проживання. Ще 38% респондентів відповіли, що “скоріше задоволені”. Відповідь “скоріше незадоволені” обрали 20% опитаних. 6% українців абсолютно незадоволені своїми нинішніми умовами життя у Німеччині, Польщі чи Чехії.

Зовсім не планує отримувати громадянство іншої країни лише третина біженців. Частина ж опитаних вже отримала паспорт іншої держави.

“Серед респондентів 7% стверджують, що вони вже мають громадянство іншої (крім України) країни, а ще 12% подали документи та чекають на рішення. Не подавали і не планують робити цього – 34%. Разом з цим майже половина респондентів (45%) хоч і не подавали документи, але загалом хотіли би отримати громадянство іншої країни”, – повідомляється у звіті КМІС.

Лише 50% тих, хто виїхав за кордон через війну, планує повернутися в Україну.

“Рівно половина респондентів є тими, хто більш імовірно може повернутися. Проте, враховуючи відповіді респондентів на інші запитання щодо інтересу до України, зазначена оцінка скоріше є оптимістичним сценарієм у поточних умовах”, – зазначають аналітики Київського міжнародного інституту соціології.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Країни-лідери за кількістю українських біженців станом на кінець вересня

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку