7 травня: свята та події у цей день

Свята та пам’ятні дати:
Міжнародний день планетаріїв – раніше це свято відзначали у другу неділю березня. Утім, з 2024 року святкування перенесли на 7 травня. Таку дату обрали до сторіччя початку регулярної роботи першого подібного об’єкта – Цейсового планетарію в Німецькому музеї в Мюнхені.
День обізнаності про ментальне здоров’я дітей та День поширення інформації про дитячу депресію – ці дві події відзначаються з метою привернення уваги до проблем психічного здоров’я дітей та компетентного догляду і турботи за неповнолітніми з особливими потребами ментального здоров’я.
Події в цей день:
1785 — уперше у світі люди перетнули Ла-Манш на повітряній кулі. Пролетіли над протокою француз Жан-П’єр Франсуа Бланшар разом з американцем Джоном Джеффрісом.
1824 — прем’єра Дев’ятої симфонії Людвіга ван Бетховена відбулася у Відні.
1875 — підписання російсько-японського договору про обмін територіями, за яким Курильські острови переходили від Російської імперії в склад Японії в обмін на острів Сахалін.
1887 — американець Томас Стівенс завершив першу навколосвітню подорож на велосипеді. Подорож тривала більш ніж три роки. Стівенс проїхав 13500 миль.
1945 — о 2 год 41 хв в Реймсі, в штаб-квартирі генерала Дуайта Ейзенхауера був підписаний акт про безумовну капітуляцію Німеччини.

Текст акту був розроблений групою американських офіцерів на чолі з полковником Філлімором. Капітуляція нацистської Німеччини набула чинності 8 травня о 23:01 за центральноєвропейським часом (9 травня о 01:01 за московським часом).
Окремі німецькі з’єднання почали здаватися вже 28 квітня, а 2 травня капітулював гарнізон Берліна.
Сталін не визнав цей акт, вимагаючи нового підписання його у взятому Червоною армією Берліні і в ніч з 8 на 9 травня в передмісті Берліна відбулася друга церемонія підписання акта про беззастережну капітуляцію фашистської Німеччини.
1946 — в Токіо заснована “Токійська компанія телезв’язку”, згодом перейменована на “Sony”.
1954 — США, Франція і Велика Британія відмовились прийняти СРСР у НАТО.
1985 — початок дії “сухого закону” в СРСР. Вийшла постанова ЦК КПРС про заходи щодо подолання пияцтва й алкоголізму. Це була найбільша в історії СРСР антиалкогольна кампанія.
1995 — монету вартістю 200 тисяч карбованців випустив Національний банк України.
1996 — на Каннському кінофестивалі відбулася прем’єра фільму Люка Бессона “П’ятий елемент”.
2008 — у Чорному морі стався землетрус силою 3 бали за шкалою Ріхтера. Епіцентр землетрусу зафіксували біля острова Зміїний. Слабкі поштовхи відчувались в Одесі.
2016 — перший у світі повноцінний пам’ятник гетьману Івану Мазепі було відкрито у Полтаві.