Біженцям у Латвії та Естонії допоможуть знайти роботу
Безкоштовне навчання для успішного працевлаштування з Естонії чи Латвії можуть пройти українські біженці в цих країнах. Курс триває один місяць. Під час навчання охоплять теми від правильного складання резюме до влаштування на практику в компанії.
Чого навчать на курсах з працевлаштування?
Курс з працевлаштування, який складається з п’яти модулів – це ініціатива Естонської ради допомоги біженцям (Eesti Pagulasabi).
“Наша мета – підтримати біженців, які шукають роботу, адаптуватися в нових умовах, допомагаючи їм вийти на ринок праці та максимально застосувати свій потенціал. У рамках програми учасникам пропонуються різні можливості для того, щоб розвивати свої навички та отримати необхідну підтримку для успішної адаптації у новій країні”, – зазначає Вероніки Сааревялі, керівниця програми від Eesti Pagulasabi.
Біженцям допоможуть зібрати і оформити документи для працевлаштування, скласти резюме, потренують для проходження співбесід, ознайомлять з можливостями, які є на ринку праці Естонії та Латвії. Також плануються зустрічі учасників програми з потенційними роботодавцями та влаштування на практику в компаніях та на підприємствах з метою подальшого працевлаштування..
Хто може пройти безкоштовний курс?
Брати участь в програмі можуть не всі українські біженці. Перевагу надають вразливішим категоріям на ринку праці :
- людям у віці до 25 років, які мають менше шансів знайти хорошу роботу через відсутність досвіду;
- українцям старшим за 55 років, оскільки роботодавці часто менш охоче беруть на роботу людей передпенсійного віку.
Усього навчання пройде 12 груп по 12 осіб. Стартує курс вже в червні.
Що з працевлаштуванням в інших країнах?
Минулого тижня канцлер Німеччини Олаф Шольц закликав українців, які отримали захист в ФРН, шукати роботу.
З 1,1 млн біженців в країні 716 тис. – люди працездатного віку. При цьому лише 113 тис. з них офіційно працевлаштовані на повний робочий день. Ще близько 36 тис. наших співгромадян частково зайняті, тобто працюють неповний день. Найчастіше проблемою для працевлаштування стає недостатній рівень знання німецької мови.
У Польщі наразі працевлаштовані 762,2 тис. громадян України. Кількість заробітчан тут зростає. За рік число українців, які працюють у Польщі збільшилось на 3%.