Борг перед шахтарями, які працюють під обстрілами на Донеччині, перевищив 2,35 млрд грн: Волинець

Вугільна промисловість України є однією з ключових галузей, що забезпечує стабільну роботу енергетичного сектора, металургії, коксохімічної промисловості та комунального господарства. Вона також відіграє важливу роль у досягненні енергетичної незалежності країни та сприяє її соціально-економічному розвитку.
Однак із початком повномасштабного вторгнення вугільна галузь зіткнулася з серйозними викликами. Значна кількість шахт на Донеччині припинила свою діяльність через бойові дії. Проблеми виникли не лише з видобутком вугілля, а й з умовами праці шахтарів, які працюють у надзвичайно складних умовах під постійними обстрілами, недоотримуючи заробітну плату. Про це журналістам видання “Вчасно” розповів голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець.
За його словами, заборгованість перед шахтарями на сьогодні досягла 2 мільярдів гривень. Це включає борги шахт, про які офіційні джерела замовчують, зокрема чотири шахти “Лисичанськвугілля”, чотири шахти “Первомайськвугілля” та дві шахти у Вугледарі.
“Всі ці шахти продовжували працювати з початку війни, видобували вугілля, яке пізніше використовували для виробництва електроенергії. Проте шахтарям не виплатили зароблені гроші, і про це просто мовчать”, — підкреслив Волинець.
Незважаючи на те, що до Дня шахтаря держава виділила 285 мільйонів гривень для виплати заробітної плати, ситуація продовжує погіршуватися. З 1 вересня борг перед шахтарями зріс до 2 мільярдів 350 мільйонів гривень.
“12 вересня мала відбутися нарада під керівництвом віцепрем’єрки Ірини Верещук щодо стабілізації ситуації у вугільній галузі. Однак через зміни в уряді її функції передали до Офісу президента, змінюючи напрямок обговорень”, — зазначив Волинець.
Він додав, що наразі немає чіткої відповідальності за вирішення проблем шахтарів ані на урядовому рівні, ані з боку профільного міністерства, що тільки поглиблює кризу і викликає напругу серед гірників та їхніх родин.