Україна

Боротися з торгівлею людьми Україні заважає корупція, вважають в США

Попри повномасштабну війну Україна докладає зусиль для розслідування випадків торгівлі людьми. Серед іншого, уповноважені органи співпрацюють в цьому питанні з європейськими партнерами. Утім корупція все ще не дозволяє країні виконувати мінімальні стандарти для викорінення торгівлі людьми, вважають у Державному департаменті США.

Днями Держдеп опублікував черговий звіт, який відображає ситуацію з торгівлею людьми у різних країнах.

Щодо недоліків української системи у звіті зазначено: “Попри постійні занепокоєння щодо корупції, яка сприяє безкарності злочинів, пов’язаних із торгівлею людьми, і розслідування щодо посадових осіб-пособників, сьомий рік поспіль уряд не забезпечив жодного засудження таких посадовців. Судді продовжували виносити м’які вироки, які не передбачали тюремного ув’язнення для більшості засуджених торговців людьми, що підривало ширші зусилля з боротьби із торгівлею людьми”.

Серед рекомендацій США для українського уряду: визначити та підтвердити офіційний статус більшості жертв, щоб забезпечити їхні права згідно з законом про торгівлю людьми. Також рекомендується спростити процедуру надання статусу жертви торгівлі людьми для зменшення навантаження з самоідентифікації та розголошення конфіденційної інформації.

Крім того, США закликають забезпечувати адекватні покарання для винних, включаючи посадових осіб. Для цього потрібно розширити навчання правоохоронців, прокурорів і суддів щодо розслідування і кримінального переслідування у справах про торгівлю людьми, а також створити посаду національного координатора для керівництва зусиллями з координації та впровадження політики боротьби з торгівлею людьми.

Через повномасштабне вторгнення Росії український уряд переспрямував ресурси для боротьби з торгівлею людьми на гуманітарну допомогу. Водночас було відзначено збільшення надання гуманітарних послуг, що, можливо, зменшило ризик для українців стати жертвами торгівлі людьми.

У звіті зазначається, що через війну з України виїхало  6,4 мільйона біженців. Ще  3,4 мільйона українців – це внутрішньо переміщені особи. Більшість біженців та переселенців – жінки та діти. Вони є особливо вразливою групою.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Корупційний скандал у харківській податковій: двом чиновникам винесли вироки

Російські війська примусово перемістили 1,6 мільйона українців, включаючи тисячі дітей, людей похилого віку та осіб з обмеженими можливостями, до Росії, Білорусі та окупованих територій України, , – наголошують автори звіту. Станом на січень 2024 року російська влада повернула в Україну близько 500 дітей із 20 тисяч депортованих.

США радять Україні посилити захист дітей без супроводу, активізувати зусилля для ідентифікації жертв торгівлі людьми серед ВПО, біженців та громадян України, примусово депортованих Росією на її територію або в межі контрольованих нею територій України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку