Україна

Бронювання від мобілізації на рік та автоматичне продовження відстрочок: нові правила для агросектору

Нещодавно уряд оновив підходи до бронювання від мобілізації. Відтепер від призову звільняють 100% зайнятих на оборонному виробництві та в галузі енергетики. Також відстрочку отримують працівники підприємств, які займаються будівництвом фортифікаційних споруд. Тепер черга дійшла до головної експортної галузі – аграрної.

Очільник Міністерства аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький повідомив, що відтепер фермери та сільськогосподарські підприємства зможуть бронювати працівників від призову на термін до 12 місяців (раніше дозволялось на 6 місяців). Про це виконувач обов’язків міністра розповів під час конференції Black Sea Security Forum.

“Для безпечної діяльності аграріїв  ми ухвалили кілька рішень щодо мобілізації. Перше – це на три місяці  автоматично пролонгувати чинні бронювання, без необхідності подавання жодного пакета документів. Друге – подальше бронювання буде надаватись на 12 місяців. Третє – за певними професіями (наприклад, трактористи, агрономи, ветеринарний лікар) є можливість бронювати ту кількість працівників, яка критично необхідна, при цьому отримуючи погодження від військових”, – заявив Висоцький.

Загалом аграрії зможуть бронювати до 50% від загальної кількості працівників, що підлягають мобілізації. Представники галузі скаржаться, що через призов відчувають нестачу кадрів. Зокрема, минулого року в Одеській області збільшенню кількості заброньованих аграріїв сприяла ОВА, оскільки ситуація в секторі була критичною.

Ще одна проблема найбільшої експортної галузі – забруднення полів вибухонебезпечними предметами. Навіть попри те, що держава компенсує аграріям 80% вартості розмінування, у багатьох виробників не вистачає коштів, щоб розміновувати сільськогосподарські угіддя.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Вклади українців у банках за рік зросли на 157 млрд гривень

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку