ЄС та світ

Британське видання The Times в день 70-річчя Меркель різко розкритикувало ексканцлерку ФРН

Автор матеріалу вважає Ангелу Меркель винною у енергетичній залежності ФРН від Росії.

У британській газеті Financial Times вийшов матеріал під заголовком “Наріжні камені німецької безпеки починають хитатися”, в якому оглядач європейської політики Тоні Барбер розглядає політичні проблеми Німеччини, пише BILD.

Після аналізу виборів у Франції Барбер звернув увагу на Німеччину, приділяючи значну частину матеріалу періоду, коли канцлером була Ангела Меркель.

“Зовнішня політика Меркель, заснована частково на тісних економічних зв’язках з Росією та Китаєм, зазнала жорсткої критики після вторгнення Володимира Путіна в Україну у 2022 році“, – зазначає Барбер.

Оглядач вказує на відповідальність Меркель за енергетичну залежність Німеччини від Росії та критикує її міграційну політику з 2015 року, яка сприяла зростанню популярності правопопулістської партії «Альтернатива для Німеччини» (AfD).

“Наголос Меркель на обережність, консенсус і створення коаліцій призвів до того, що в Німеччині виникла гостра потреба в економічних реформах, що дало ґрунт для правого екстремізму”, – пише Барбер.

Два стовпи німецької зовнішньої політики з 1950-х років — США та Франція — зараз переживають глибокі внутрішні потрясіння, що змушує німецьких політиків нервувати. США, як основа безпеки Німеччини з часів холодної війни, стали менш передбачуваним партнером під час першого терміну Дональда Трампа, який був більш ворожим до Німеччини, ніж до інших європейських союзників по НАТО.

Барбер припускає, що Німеччина могла б покращити свої відносини зі США, якби виконала свої обіцянки щодо збільшення витрат на оборону. Проте протягом правління Меркель Німеччина не досягла мети НАТО щодо щорічного витрачання на оборону двох відсотків ВВП.

Німеччина стоїть перед серйозними викликами, пов’язаними з необхідністю адаптувати свою зовнішню та внутрішню політику до нових реалій. Роль Німеччини як лідера в Європі потребує переосмислення стратегічних пріоритетів, щоб зберегти стабільність і безпеку в умовах зростаючих геополітичних загроз.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Після ембарго ЄС зріджений газ на внутрішньому ринку РФ здешевів удвічі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку