Діти війни

Через безпекову ситуацію ухвалено рішення про примусову евакуацію дітей із населених пунктів Донеччини

В нашій країні, де дитячий сміх повинен лунати під спокійним мирним небом, його заглушують звуки вибухів і сирен. Маленькі долі, які повинні жити безтурботно, опиняються в епіцентрі жорстоких реалій війни. Діти, які ще вчора бігали по зелених полях і гралися на подвір’ях своїх рідних сіл, сьогодні змушені залишати домівки, аби вижити. Евакуація – це не лише переселення людей з одного місця в інше. Це розрив між звичним життям і невідомим майбутнім. Це сльози батьків, які намагаються приховати від дітей свої страхи. Це серце, що стискається від болю і надії на краще.

Через загострення безпекової ситуації було ухвалено рішення про примусову евакуацію дітей із низки населених пунктів Донеччини. Про це 5 вересня повідомило Мінреінтеграції.

“Через безпекову ситуацію ухвалено рішення про примусову евакуацію дітей із деяких населених пунктів Донеччини

Таке рішення одноголосно погодили на засіданні Координаційного штабу з питань проведення обов’язкової евакуації населення в умовах воєнного стану під головуванням Віцепрем’єр-міністра Ірини Верещук.

Йдеться про евакуацію з населених пунктів Покровського і Краматорського районів. Зокрема з сіл Берестки, Вовченка, Вознесенка, Дачне, Зеленівка, Зоря, Кремінна Балка, Новодмитрівка, Новоселидівка, Сонцівка, Старі Терни, Степанівка, Сухі Яли, Янтарне, селища Гостре, а також із сіл Іллінівка, Березівка, Бересток, Водяне Друге, Гнатівка, Довга Балка, Зелене Поле, Калинове, Олександро-Калинове, Попів Яр, Розкішне, Русин Яр, Стара Миколаївка, Степанівка, Тарасівка, Яблунівка”, – повідомляє міністерство.

Для того щоб провести евакуацію, було розгорнуто два пункти прийому евакуйованих дітей та їхніх супроводжуючих осіб. Цей процес став можливим завдяки спільним зусиллям місцевої влади, волонтерів і міжнародних організацій, які об’єднали свої зусилля для порятунку дітей. Евакуація здійснюється повністю безкоштовно, адже турбота про кожну дитину стоїть на першому місці.

ЧИТАТИ
Гроші замість "пакунка малюка": у 2024 році виплата зросла до 7 689 тисяч грн

У безпечних регіонах евакуйовані діти разом із супроводжуючими особами будуть забезпечені безкоштовним прихистком, гуманітарною допомогою, психологічною підтримкою тощо.

Контактні дані для допомоги та консультацій

Для тих, хто потребує консультації щодо виїзду з небезпечних районів, працюють гарячі лінії. Телефонувати можна за номером Донецької обласної військової адміністрації: 0 800 408 911.

Також Мінреінтеграції надає консультації на гарячій лінії за номером 1548 та через месенджери WhatsApp, Telegram і Viber на номер: (096) 078-84-33.

Це рішення є вимушеним, але необхідним, аби врятувати найцінніше – життя і майбутнє дітей. Кожна дитина, що вирушає в евакуацію, – це маленька надія на відновлення країни після війни. Вони мають право на життя без війни, і саме тому евакуація – це не кінець, а початок нового шляху до миру.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку