Україна

ДБР завершило розслідування стосовно колишніх чиновників Міноборони, які закупали неякісну амуніцію для ЗСУ

Державне бюро розслідувань завершило розслідування стосовно колишніх високопосадовців Міністерства оборони України, які закупали для Збройних Сил неякісну амуніцію. Внаслідок таких дій бійці не були належним чином укомплектовані на суму 1,4 мільярда гривень.

Про це пише Державне бюро розслідувань.

“Працівники ДБР завершили розслідування стосовно колишніх високопосадовців Міністерства оборони України, які закупали неякісну амуніцію для військових. Дії зловмисників загрожували життю та здоров’ю наших захисників й завдали багатомільйонних збитків державі”, – йдеться в повідомленні.

Серед обвинувачених:

  • Колишній заступник міністра оборони, відповідальний за тилове забезпечення ЗСУ;
  • Т.в.о начальника Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів;
  • Т.в.о начальника центрального управління контролю якості Міністерства оборони України.

Підозрюваним інкримінують перешкоджання законній діяльності ЗСУ, що спричинило тяжкі наслідки на суму 1,4 млрд гривень, та розтрату понад 222 млн грн.

Зловживаючи своїми посадами, фігуранти справи організували закупівлю для ЗСУ: бронежилетів, касок, одягу та інших речей. Всі ті речі підозрювані купували за завищеними цінами.  Усі договори укладалися з повною передоплатою.

Також підозрювані замовляли за кордоном засоби індивідуального захисту неналежної якості. При цьому була здійснена 100% передоплата, а також порушена процедура контролю за якістю товару, визначена інструкцією Міністерства.

Внаслідок цих злочинних діянь Збройні Сили України отримали неякісні бронежилети, які не можна використовувати у бою без загрози життю. Це призвело до втрати 222 млн грн бюджетних коштів, підриву обороноздатності країни та загрози життю та здоров’ю українських військових.

Завдяки співпраці з Державною аудиторською службою України колишнім посадовцям було оголошено про підозру.

Наразі їм загрожує позбавлення волі на строк до 15 років за перешкоджання законній діяльності ЗСУ, розтрату майна в особливо великих розмірах, зловживання службовим становищем та вчинення злочинів за попередньою змовою групою осіб в умовах воєнного стану.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Українська делегація в ООН виступила із заявою щодо корінних народів України

Процесуальне керівництво у справі здійснює Спеціалізована прокуратура у військовій та оборонній сфері.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку