Дослідники виявили найменшу в світі змію, яка вважалася вимерлою

На острові Барбадос дослідники виявили ниткоподібну змію — представника виду, який вважається найменшим серед змій у світі. Протягом останніх 20 років вчені вважали, що ці рептилії повністю зникли, повідомляє Associated Press.
Знахідку зробили під час весняної експедиції 2025 року. Науковець Коннор Блейдс, керівник проєкту Міністерства навколишнього середовища Барбадосу, підняв камінь і помітив під ним крихітну змію, зовні схожу на черв’яка. Він помістив її в невелику скляну ємність разом із ґрунтом і сухим листям, після чого переніс до лабораторії для детальнішого вивчення під мікроскопом. Хоча тварина постійно рухалася, йому вдалося розглянути характерні риси.
На спині виявилися бліді жовті смуги — ознака, властива саме барбадоській ниткоподібній змії. Також у неї були очі, розташовані з боків голови, і луска на носі. Ці особливості дозволили Блейдсу з упевненістю визначити, що йдеться саме про цей, донедавна зниклий, вид.
Водночас дослідники занепокоєні, що через вирубку лісів на Барбадосі ареал цієї змії може скоротитися. Барбадоська ниткоподібна змія не становить загрози: вона сліпа, неотруйна, живе під землею, харчується мурахами й термітами, відкладає одне яйце й виростає до 10 см у довжину.
Довгий час вчені помилково зараховували її до іншого виду. Лише у 2008 році професор Університету Темпл С. Блер Хеджес провів ідентифікацію, досліджуючи музейні зразки. У своїй науковій публікації він описав змію як Tetracheilostoma carlae — на честь своєї дружини Карли.