Довідку про несудимість з електронним апостилем можна буде отримати з червня 2025 року
Кабмін затвердив новий порядок ведення Електронного реєстру апостилів, який почне діяти з червня 2025 року.

Кабмін постановою від 25 липня №853 затвердив новий порядок ведення Електронного реєстру апостилів. Проте цей порядок набере чинності лише у червні 2025 року.
Новий порядок визначає процедуру функціонування Електронного реєстру апостилів та наповнення його відомостями про проставлення спеціальної відмітки “Apostille” (Convention de la Haye du 5 octobre 1961) на офіційних документах, складених на території України. Апостиль засвідчує справжність підпису, в якій якості виступала особа, що підписала документ, та автентичність відбитка печатки або штампа, яким скріплений документ.
Цей порядок поширюється на центральні органи виконавчої влади, визначені постановою КМУ від 18 січня 2003 р. № 61 “Про надання повноважень на проставлення апостиля”, які проставляють апостилі з використанням Реєстру. Зокрема це:
- Міністерство внутрішніх справ — на документах, що видаються МВС та його територіальними органами з надання сервісних послуг.
- Міністерство освіти і науки.
- Міністерство юстиції — на документах, що видаються органами юстиції, судами, державними архівними установами, а також на документах, що оформляються нотаріусами України.
- Державна міграційна служба — на документах, що видаються ДМС, її територіальними органами та підрозділами, що стосуються сфери міграції (імміграції та еміграції).
- Державна податкова служба.
- Міністерство закордонних справ.
Електронний реєстр апостилів — це державна інформаційно-комунікаційна система, яка забезпечує збирання, накопичення, захист, облік, відображення та оброблення відомостей про проставлені апостилі, зразки підписів посадових осіб та відбитків печаток компетентних органів, а також кваліфіковані сертифікати відкритих ключів.
Власником Реєстру є держава в особі Міністерства юстиції. Держателем Реєстру також є Мін’юст, а адміністратором — державне підприємство, що належить до сфери управління Мін’юсту.
Апостиль, проставлений з використанням програмних засобів Реєстру, є електронним документом, створеним за зразком, встановленим Конвенцією, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів. Він оформлюється відповідно до вимог законодавства у сфері електронних документів та електронного документообігу, а також у сферах електронної ідентифікації та електронних довірчих послуг.
Візуальна форма апостиля на папері відображає дані, що містяться в електронному апостилі, а також відомості (реквізити) кваліфікованого електронного підпису посадової особи компетентного органу, яка проставила апостиль, та кваліфікованої електронної печатки компетентного органу.