Дуров вперше прокоментував звинувачення на свою адресу: Telegram готовий покинути ринки
Засновник Telegram Павло Дуров вперше прокоментував рішення французького суду щодо висунутих проти нього звинувачень, заявивши, що повністю заперечує їх і здивований своїм затриманням. Відповідну заяву він оприлюднив у своєму Telegram-каналі.
Дуров розповів, що після прибуття до Парижа його допитувала поліція впродовж чотирьох днів. Йому висунули звинувачення у тому, що він може нести особисту відповідальність за незаконні дії користувачів Telegram, оскільки французька влада не отримала відповіді на свої запити до месенджера.
Він назвав такі звинувачення “дивними” і наголосив, що зазвичай, якщо країна невдоволена роботою інтернет-сервісу, то порушується судова справа проти самого сервісу, а не його керівника.
“Якщо країна незадоволена інтернет-сервісом, усталеною практикою є початок судового позову проти самого сервісу. Використання законів епохи до смартфонів для звинувачення генерального директора у злочинах, скоєних третіми особами на платформі, якою він керує, є хибним підходом”, – наголосив Дуров.
Дуров визнав, що питання встановлення балансу між конфіденційністю та безпекою є складним завданням, яке вимагає узгодження місцевих і міжнародних законів, а також технічних можливостей.
Він запевнив, що Telegram завжди готовий до діалогу з регуляторами, однак зазначив, що в деяких випадках компанія не може досягти згоди з владою країни щодо балансу між правом на приватність і вимогами безпеки. У таких випадках, за словами Дурова, Telegram готовий покинути ринки, які несумісні з принципами платформи.
“Іноді ми не можемо домовитися з регулюючим органом країни щодо правильного балансу між конфіденційністю та безпекою. У таких випадках ми готові залишити цю країну. Ми це багато разів. Коли Росія зажадала від нас передати “ключі шифрування” для забезпечення стеження, ми відмовилися – і Telegram було заборонено в Росії. Коли Іран зажадав від нас заблокувати канали мирних протестувальників, ми відмовилися і Telegram був заборонений в Ірані. Ми готові залишити ринки, які несумісні з нашими принципами, тому що ми робимо це не заради грошей. Нами керує намір нести добро та захищати основні права людей, особливо у місцях, де ці права порушуються”, – заявив Дуров.
Павло Дуров також спростував заяви деяких ЗМІ, що Telegram є “анархічним раєм”. Він зазначив, що щодня команда месенджера видаляє мільйони шкідливих постів та каналів і публікує звіти про прозорість.
“Ми видаляємо мільйони шкідливих постів і каналів щодня. Ми публікуємо щоденні звіти про прозорість. Однак ми чуємо голоси, які говорять, що цього недостатньо. Різке збільшення кількості користувачів Telegram до 950 млн полегшило для криміналітету зловживання платформою. Саме тому я поставив собі за мету суттєво покращити стан справ у цьому аспекті. Ми вже розпочали цей внутрішній процес й незабаром я розповім більше”, – підсумував Дуров.
Як відомо, 24 серпня 2024 року Павла Дурова було арештовано у Франції, де він має громадянство. 28 серпня суд звільнив його з-під варти для подальших допитів, однак наклав на нього судовий нагляд і заборону залишати територію країни.
Серед звинувачень проти Дурова — відмова надати інформацію правоохоронцям, а також співучасть у незаконних транзакціях, обігу наркотиків, зберіганні дитячої порнографії та шахрайстві. Якщо його провину буде доведено, йому загрожує до 10 років ув’язнення.