ЄС та світ

Дилери не можуть впоратися з обсягами: у Колумбії зафіксували перевиробництво кокаїну

Наявність надлишку кокаїну стала загальнонаціональною проблемою в країні.

У Колумбії спостерігається надвиробництво кокаїну, з яким дилери не можуть впоратися через надмірні обсяги наркотику. Видання New York Times надіслало своїх кореспондентів у джунглі Колумбії, зокрема в невелике село Кано Кабро, де немає ні електрики, ні водопроводу.

Мешканці цього села протягом десятиліть мали лише одне джерело доходу — виробництво кокаїну. Вони з ранку до ночі збирали листя коки та перетворювали його на білу пасту за допомогою хімічного процесу. Цю пасту пресували в цеглини, які картелі скуповували за низькими цінами.

Проте з 2022 року дилери стали рідше приїжджати за товаром, і без того важкі умови життя в селі ще більше погіршилися. Сьогодні в Кано Кабро залишилося лише 40 осіб із 200, що жили там раніше. Надлишок кокаїну став загальнонаціональною проблемою, за даними New York Times.

“По всій Колумбії накопичуються непродані брили пасти коки. У більш ніж половині районів культивування продаж різко впав або повністю припинився. Це спричинило гуманітарну кризу в багатьох віддалених громадах”, – зазначається в публікації New York Times.

Американський чиновник, який побажав залишитися неназваним, повідомив журналістам, що нинішні обсяги виробництва кокаїну в Колумбії перевершують навіть мрії наркобарона Пабло Ескобара.

“Коли ви виходите на поля коки, це схоже на кукурудзяні поля в Айові: кінця і краю не видно. Дилери просто не можуть купити стільки, скільки вирощується”, – підкреслив він.

За чинного президента Густава Петро уряд Колумбії, незважаючи на запевнення у зворотному, дотримується м’якшого підходу до вирощування коки. У деяких інших країнах Південної Америки, зокрема в Еквадорі та Перу, також виробляють кокаїн у промислових масштабах.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  У ЄС заявили про подолання енергетичної кризи без допомоги Росії

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку