Експерти з’ясували, скільки помічників працюють на депутатів Верховної Ради

Кількість помічників, які працюють на народних депутатів України у Верховній Раді, становить 4449 осіб, причому більшість з них виконують свої обов’язки на громадських засадах, не отримуючи зарплати з державного бюджету. Про це повідомляє рух “Чесно”.
Згідно із законодавством, кожен із 401 народного обранця може мати до 31 помічника. Найбільше помічників зафіксовано у представників фракції “Слуга народу” — 2380 осіб. Для порівняння, в інших фракціях та групах кількість помічників розподілилася так:
- Батьківщина — 387 помічників;
- Європейська солідарність — 325 помічників;
- Платформа за життя та мир — 253 помічники;
- За майбутнє — 253 помічники;
- Довіра — 245 помічників;
- Відновлення України — 241 помічник;
- Голос — 187 помічників;
- Позафракційні депутати — 178 помічників.
- У середньому на одного депутата припадає 11 помічників. Найбільше помічників на одного депутата має фракція “Батьківщина” — у середньому 16 осіб. У “Європейській солідарності” цей показник становить 12 осіб, у “Слуги народу” — 10, а у “Голосу” — 9.
Семеро депутатів максимально використали свої квоти, залучивши по 31 помічнику. До цього списку входять:
- Сергій Гривко (Слуга народу);
- Олександр Фельдман (Відновлення України);
- Віктор М’ялик (За майбутнє);
- Георгій Мазурашу (Слуга народу);
- Анатолій Драбовський (Слуга народу);
- Михайло Лаба (Слуга народу);
- Олександр Герега (За майбутнє).
Щодо форми працевлаштування помічників, 67 осіб працюють за строковим трудовим договором, поєднуючи це з іншою роботою. Ще 1087 помічників працюють на постійній основі за строковими трудовими договорами. Такий розподіл допомагає депутатам ефективніше виконувати свої обов’язки, однак створює дискусії щодо раціонального використання трудових ресурсів у парламенті.