Україна

“Енергоатом” розраховує завершити рік з прибутком вперше з початку війни

Компанія очікує покращення фінансових результатів після того, як у червні уряд підвищив тарифи на електроенергію для населення на 64%.

НАЕК “Енергоатом” планує завершити 2024 рік з прибутком, повідомив віцепрезидент компанії Якоб Хартмут 7 серпня на конференції, присвяченій збиткам і втратам енергетики України внаслідок російської агресії. Захід відбувся в Київській школі економіки (KSE). Компанія очікує покращення фінансових результатів після підвищення урядом тарифів на електроенергію для населення на 64% у червні.

“Ми подаємо новий фінансовий план до кінця року, оскільки відбулися зміни – щодо прайскепів, ПСО. Сподіваємося бути прибутковими. Бачимо умови, які дозволять нам працювати без збитків”, – заявив Хартмут.

Перший квартал 2024 року компанія завершила зі збитком у розмірі 5,5 млрд грн. Збитки, нанесені лише в перші дні захоплення росіянами ЗАЕС, з руйнуванням майна та інфраструктури, “Енергоатом” оцінює щонайменше у 36 млрд грн. Встановлення повної суми збитків стане можливим лише після деокупації і незалежної оцінки. За словами Хартмута, окупація, пошкодження та руйнування активів “Енергоатому” спричинили недовиробництво 87 мільйонів МВт⋅год.

Через скорочення обсягів виробництва недоотримана вигода “Енергоатому” становить 243 млрд грн.

Попереднім прибутковим роком для “Енергоатому” був 2021-й, коли компанія заробила 5,9 млрд грн. За час повномасштабної війни “Енергоатом” накопичив мільярдні борги в рамках покладання спеціальних обов’язків (ПСО). Стабілізацію фінансового стану компанії називали однією з причин, чому уряд підвищив тарифи на електроенергію для населення в червні 2023 року. Левову частку грошей “Енергоатом” отримає і від другого за час війни підвищення тарифів, про що в коментарі Forbes говорила Олена Зеркаль, керівниця проєкту з відновлення критичної інфраструктури ПРООН.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  У митців та журналістів перевірятимуть мету поїздки під час перетину кордону

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку