ЄС розглядає нові шляхи для посилення санкцій щодо заморожених активів РФ

Європейська комісія представила послам ЄС три нові варіанти продовження санкцій щодо заморожених активів Центрального банку Росії на тривалий період. Це є ключовим кроком для забезпечення позики G7 у розмірі 50 мільярдів доларів для підтримки України. Про це повідомляє Reuters.
У червні лідери Великої сімки (G7) та ЄС домовилися використовувати відсотки від заморожених російських активів для фінансування кредиту, щоб допомогти Україні протистояти повномасштабному вторгненню з боку Росії.
Активи Росії, заморожені у країнах G7, становлять близько 300 мільярдів доларів, значна частина яких зберігається в Європі, зокрема в бельгійському депозитарії цінних паперів Euroclear.
Для забезпечення стабільності позики, G7 прагне гарантій, що санкції ЄС проти цих активів залишаться в силі. Дипломати повідомили, що три варіанти вже були попередньо обговорені з США.
“Можливі сценарії були представлені сьогодні вранці після попередніх консультацій зі США”, – зазначив один із дипломатів.
Для продовження санкцій кожні шість місяців необхідне одностайне схвалення всіх 27 країн-членів ЄС, що іноді використовувалося для політичного тиску. Наприклад, раніше прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан затягував ухвалення рішень, що стосуються допомоги Україні.
Три представлені варіанти передбачають різні терміни продовження санкцій. Перший варіант передбачає п’ятирічне блокування активів із щорічним переглядом та можливістю розморожування активів за рішенням кваліфікованої більшості країн ЄС. Другий варіант полягає у продовженні заморожування активів кожні 36 місяців за умови одностайного голосування. Третій варіант — збільшити термін продовження всіх санкцій, пов’язаних із Росією, з шести до 36 місяців.
ЄС і Єврокомісія продовжують обговорювати ці варіанти з липня після того, як Комісія вперше представила неофіційну пропозицію щодо можливого продовження санкцій.