Євросоюз проводить розслідування стосовно Telegram
Європейський Союз проводить розслідування щодо можливого порушення цифрових правил ЄС компанією Telegram. Про це пише Financial Times.
Експерти з прав та даних ЄС підозрюють, що Telegram навмисно занижує кількість своїх користувачів у ЄС, щоб уникнути перевищення порогу в 45 мільйонів користувачів. Платформи, які перевищують цей поріг, підпадають під дію суворіших брюссельських правил, які регулюють їхній вплив.
Перевірка Telegram збігається з затриманням його засновника Павла Дурова у Франції. У лютому Telegram заявив про наявність 41 мільйона користувачів у ЄС, однак цього місяця, згідно з вимогами Закону ЄС про цифрові послуги (DSA), компанія мала б надати оновлену цифру, але не зробила цього, лише повідомивши про «значно менше 45 мільйонів середньомісячних активних користувачів у ЄС».
Невиконання цієї вимоги може свідчити про порушення DSA, і ймовірно, що розслідування покаже перевищення Telegram порогу для «дуже великих онлайн-платформ». Такі платформи мають великі зобов’язання щодо законодавства, модерації контенту, незалежних аудитів та обміну даними з Єврокомісією.
На початку року Павло Дуров зазначав, що кількість користувачів Telegram приблизно відповідає населенню кожного регіону, крім Китаю. Європейська служба даних і науки зараз проводить технічне розслідування для встановлення реальної кількості користувачів Telegram у ЄС. За словами представника Комісії з цифрових питань Томаса Реньє, у них є можливість самостійно визначити точність даних і за необхідності класифікувати Telegram як дуже велику платформу.
Закон про цифрові послуги (DSA) — це регламент ЄС, спрямований на забезпечення безпеки онлайн-сервісів та підвищення відповідальності платформ за розповсюджуваний контент. DSA передбачає видалення незаконного контенту, прозорість алгоритмів, контроль реклами, захист неповнолітніх, відповідальність великих платформ, проведення регулярних аудитів, та надання користувачам механізмів для оскарження рішень.
Цей закон покликаний підвищити відповідальність онлайн-платформ та створити безпечніше і прозоріше цифрове середовище для користувачів у ЄС