ЄС та світ

Скандал з псевдодокументальним фільмом: ЗМІ вивчають деталі використання дипфейка Тома Круза

Проросійські пропагандисти нарощують свої зусилля, щоб очорнити літні Олімпійські ігри в Парижі наступного місяця та підірвати підтримку України Заходом за допомогою серії нахабних онлайн- і офлайн-трюків, повідомили CNN приватні експерти та західні офіційні особи. Тому видання вирішило вивчити деталі цієї справи.

Джерела повідомили, що ці трюки включали використання штучного інтелекту для втілення голосу актора Тома Круза, який розповідає підроблений документальний фільм про атаку на Міжнародний олімпійський комітет (МОК) і розміщення біля Ейфелевої вежі труни з написом про війну в Україні, повідомили джерела.

Експерти, які відстежують російську дезінформацію, повідомили CNN, що така діяльність є частиною дедалі шаленіших зусиль російських оперативників заплямувати Олімпійські ігри та зупинити будь-який імпульс, який Україна нарощує для використання зброї західного виробництва для нападу на російську територію. МОК ввів обмеження на участь російських спортсменів в паризькій Олімпіаді через війну Росії проти України.

У нещодавній хвилі пропаганди є суміш відчаю та опортунізму, сказав Гевін Вайлд, колишній експерт з Росії в Раді національної безпеки.

“Для технічно підкованих пропагандистів, які працюють у Росії, альтернатива, від якої вони страхуються, не є неактуальною — це поїздка на передову в один бік”, — сказав Вайлд CNN.

У посольстві Росії у Франції назвали звинувачення “русофобськими”.

“Посольство заявляє, що Російська Федерація ніколи не втручалася і не втручається у внутрішні справи Франції – у нашої країни є інші важливіші пріоритети. Посольство закликає владу Франції припинити цю безпідставну та невиправдану антиросійську дезінформаційну кампанію”, – йдеться в заяві посольства, опублікованій французькою мовою.

Російські оперативники використовували фальшивий голос Круза, логотип Netflix і навіть фальшивий огляд New York Times, щоб спробувати надати легітимність документальності, вважають аналітики Microsoft, які опублікували звіт про діяльність у неділю. За словами Microsoft, пропагандистське відео, опубліковане на платформі соціальних мереж Telegram минулого року, стало «першим проблиском того, що, як виявилося, є широкомасштабною кампанією» того самого російського пропагандиста з дискредитації Олімпійських ігор у Парижі.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  У Німеччині відкинули ідею Трампа повернути Росію до G7

Російські пропагандисти також створюють фейкові новини, в яких стверджується, що парижани купують страхування майна через побоювання тероризму навколо Олімпійських ігор, а також фейкові прес-релізи, нібито ЦРУ та французька розвідка, які попереджають про тероризм, повідомляє Microsoft.

CNN звернувся за коментарем до посольства Росії у Вашингтоні, округ Колумбія.

Хто створив відео, незрозуміло. Американські чиновники та приватні експерти публічно не вказали джерело відео.

«Хоча це відео явно фейкове, воно є кроком до того, про що попереджали дослідники боротьби з дезінформацією – використання маніпульованих ШІ медіа для посилення іноземних операцій з дезінформації», – йдеться в заяві Держдепартаменту для CNN.

Посольство Росії в Південній Африці поділилося версією відео на своїх облікових записах X, згідно зі скріншотами, зробленими журналістом BBC.

Хані Фарід, цифровий судовий експерт і професор Каліфорнійського університету в Берклі, сказав, що відео має ознаки маніпуляції за допомогою ШІ.

Фарід пропустив відео через численні системи виявлення deepfeke і сказав, що вони вказали, що голоси у відео були створені за допомогою штучного інтелекту, а рухи губ речника Держдепартаменту на відео були змінені за допомогою програмного забезпечення lip sync AI.

“Навіть якщо фейку вірять не всі, постійне бомбардування дипфейками призводить до загального скепсису до всього, що ми бачимо в Інтернеті”, — сказав Фарід.

Але Лі Фостер, інший експерт з інформаційних операцій, висловив скептицизм щодо того, що зображення у відео було створено за допомогою штучного інтелекту.

“Дивлячись на це з аналітичної точки зору, немає сенсу використовувати штучний інтелект для маніпулювання рухами рота так, щоб вони були в основному ідентичними оригіналу. Проте маніпуляції ШІ зі звуком відео залишаються невирішеним питанням”, — сказав Фостер CNN.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Президент Словаччини запропонував провести переговори між Україною та Росією

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку