Україна

Фіцо запропонував Шмигалю технічне вирішення питання транзиту російської нафти від “Лукойлу”

Словацький прем'єр вказав на критичну важливість відновлення транзиту нафти з РФ для його країни.

Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо обговорив телефоном зі своїм українським колегою Денисом Шмигалем питання транзиту нафти російського “Лукойлу” через територію України. Під час розмови Фіцо запропонував технічне вирішення цієї проблеми. Про це він повідомив у своїх соцмережах.

Фіцо зазначив, що відновлення транзиту російської нафти є критично важливим для нафтопереробного заводу Slovnaft, оскільки альтернативні джерела нафти є дорожчими та можуть не підходити з технологічної точки зору.

За словами прем’єр-міністра Словаччини, запропоноване ним технічне рішення передбачає участь кількох держав, включаючи Словаччину. Більше деталей щодо цього рішення наразі не розголошується.

Раніше видання Financial Times повідомило, що Європейська комісія відхилила прохання Угорщини та Словаччини закликати Україну скасувати заборону на транзит нафти російського “Лукойлу”.

Президент Словаччини Петер Пеллегріні раніше попередив Україну, що Словаччина може вдатися до невизначених заходів у відповідь на українську заборону. Угорщина також пригрозила заблокувати виплату Україні 6,5 мільярда євро з Європейського фонду миру, якщо Київ не скасує заборону.

Передумови “Лукойл” є однією з російських компаній, що постачають нафту до Угорщини та Словаччини через південну частину нафтопроводу “Дружба”, що проходить через Україну.

У червні Україна посилила санкції проти “Лукойлу”, заборонивши компанії використовувати свою територію для транзиту. 18 липня стало відомо, що постачання нафти до Словаччини та Угорщини було припинено. Politico повідомило, що рішення України може спричинити паливну кризу в Угорщині.

Також стало відомо, що уряди Угорщини та Словаччини вимагають від Європейської комісії вжити заходів у зв’язку з українською забороною, вважаючи, що вона порушує Угоду про асоціацію з ЄС.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  АРМА готує революційну платформу для взаємодії з правоохоронцями

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку