Глава НАТО: альянс адаптує свій ядерний арсенал до можливих загроз

Глава НАТО Єнс Столтенберг у середу вперше за довгий час наголосив на зусиллях західного альянсу щодо адаптації своїх можливостей до поточних загроз безпеці, відзначивши агресивну риторику з боку російської влади та ядерні навчання, що проводяться Москвою.
Про це інформує Голос Америки.
Спілкуючись із журналістами перед дводенною зустріччю міністрів оборони НАТО у Брюсселі, під час якої відбудеться нарада групи з ядерного планування альянсу, він назвав ядерну зброю “головною гарантією безпеки” НАТО та засобом збереження миру.
Хоч добре відомо, що США розмістили ядерну зброю в кількох європейських країнах, НАТО рідко публічно обговорює це питання.
Говорячи про те, що він назвав “постійною адаптацією” ядерного арсеналу НАТО, Столтенберг повідомив, що в червні Нідерланди поставили на озброєння перші винищувачі F-35, здатні нести ядерну зброю, зазначивши, що США модернізують свої ядерні. озброєння в Європі.
Він відзначив збільшення активності Росії у сфері її ядерних можливостей.
“Що ми бачили за останні роки та місяці, так це небезпечна ядерна риторика з боку Росії… Ми також бачимо більше навчань, ядерних навчань з російського боку”, – сказав він.
У вівторок Росія заявила, що її війська розпочали другий етап навчань з практичного розгортання тактичної ядерної зброї разом із білоруськими військами після того, що Москва назвала погрозами, що надходять із боку західних держав.
З того часу, як Росія відправила багато тисяч своїх солдатів в Україну 24 лютого 2022 року, президент Росії Володимир Путін неодноразово заявляв, що Москва може використовувати ядерну зброю для захисту країни в екстремальних ситуаціях.
Росія звинувачує США та їхніх європейських союзників у підштовхуванні світу до ядерної конфронтації шляхом надання Україні зброї на мільярди доларів, частина якої використовується на російській території.
Столтенберг також згадав про модернізацію китайського ядерного потенціалу, сказавши, що Пекін, як очікується, збільшить кількість ядерних ракет протягом кількох років, і багато хто з них зможе досягти території НАТО.