Італія планує додати 15 тисяч місць у тюрмах і перевести наркозалежних ув’язнених на лікування

Італійський уряд пообіцяв збільшити місткість тюрем на 15 тисяч місць, а також спростити переведення ув’язнених із залежністю від наркотиків до спеціалізованих лікувальних закладів, щоб зменшити проблему переповненості пенітенціарної системи. Про це повідомляє Reuters.
Питання умов утримання в італійських в’язницях привернуло більше суспільної уваги після рекордної кількості самогубств серед ув’язнених торік, а також скарг на нестерпну спеку у тюрмах, які не обладнані системами кондиціонування.
За даними Міністерства юстиції, станом на 15 липня у в’язницях перебували майже 63 тисячі осіб, тоді як офіційна місткість установ становить 47 289. Таким чином, заповнюваність перевищує 133%, що є одним з найгірших показників у Європі. Згідно з даними World Prison Brief, гірша ситуація — лише на Кіпрі та у Франції. Минулого року парламент Італії ухвалив закон про покращення умов утримання, проте він не мав відчутного впливу.
“Ми вважаємо, що справедлива держава повинна привести місткість в’язниць у відповідність до кількості осіб, які повинні відбувати покарання”, — заявила прем’єр-міністерка Джорджія Мелоні.
Кабінет міністрів представив проєкт на суму 758 мільйонів євро, який передбачає розширення тюремної інфраструктури на майже 10 тисяч місць до 2027 року. Окремо запропоновано ще одну ініціативу щодо створення додаткових 5 тисяч місць упродовж п’яти років, але без визначеного джерела фінансування.
Окрім того, уряд схвалив законопроєкт, який ще має пройти голосування в парламенті, що дозволить значній частині ув’язнених із залежністю від алкоголю або наркотиків відбувати покарання не в тюрмах, а в реабілітаційних центрах.
“Це люди, які потребують лікування, а не злочинці, які потребують покарання”, — наголосив міністр юстиції Карло Нордіо, додавши, що особи з залежностями становлять близько третини всього тюремного населення.
Нордіо також згадав про нещодавнє рішення, яке дозволяє близько 10 тисячам ув’язнених, у яких добігає кінця термін відбуття покарання, претендувати на переведення під домашній арешт або умовно-дострокове звільнення. Для цього його міністерство створило спеціальну робочу групу, яка має пришвидшити розгляд відповідних справ.