Україна

Кабмін продовжив цифровізацію державних фінансів до 2030 року

Кабінет Міністрів України ухвалив рішення продовжити термін дії Стратегії цифрового розвитку системи управління державними фінансами. Оновлений документ тепер діятиме до 2030 року та має забезпечити подальше впровадження цифрових змін у фінансовій системі держави. Про це повідомляє пресслужба Мінфіну.

Протягом 2022–2024 років у сфері цифровізації фінансів уже досягнуто вагомих результатів. Так, у 2022 році для популяризації військових облігацій внутрішньої державної позики було створено спеціалізований вебпортал із детальною інформацією про банки первинних дилерів і ліцензованих брокерів. У 2024 році запроваджено Матрицю реформ — інструмент для моніторингу виконання Україною своїх зобов’язань перед ЄС, міжнародними організаціями та партнерами.

Стратегія цифрового розвитку СУДФ на період до 2030 року визначає комплекс заходів, спрямованих на впровадження сучасних ІТ-рішень для підвищення ефективності, прозорості та інтегрованості фінансової системи. Вона передбачає:

  • оптимізацію обміну інформацією між державними фінансовими установами;
  • зниження витрат і покращення адміністрування бюджетних коштів;
  • зміцнення довіри до державних фінансів серед громадськості та міжнародних партнерів шляхом підвищення прозорості;
  • використання цифрових інструментів для аналітики та прогнозування бюджетних процесів;
  • мінімізацію впливу людського фактора на обробку інформації;
  • підвищення рівня інформаційної безпеки в системі управління публічними фінансами.

Очікується, що результатом реалізації оновленої стратегії стане ІТ-консолідація інформаційних ресурсів суб’єктів фінансового управління на рівні Міністерства фінансів. До цього переліку належать Державна податкова служба, Державна митна служба, Державна казначейська служба та Державна аудиторська служба.

Управління консолідованими ресурсами буде здійснюватися незалежним адміністратором із використанням хмарних технологій. Це дозволить поступово перейти до сервісно-орієнтованої моделі надання послуг і забезпечити їхню доступність онлайн. Підхід базується на успішному досвіді країн ЄС, зокрема Польщі, Австрії та Данії.

Нагадаємо, що згідно з дослідженням “Чемпіони диджиталізації 2024”, середній індекс цифровізації українських компаній становить 56 балів зі 100. При цьому 99% компаній включили цифрову трансформацію до своїх довгострокових стратегій.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Воєнний стан не може бути підставою для обмеження прав українців: посол ЄС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку