Україна

Кіберполіція та Офіс омбудсмена попереджають про шахрайства, пов’язані із темою військовополонених та зниклих безвісти

Через соцмережі шахраї намагаються знайти всю інформацію про цю категорію людей.

Кіберполіція та Офіс Омбудсмена звертають увагу громадян на зростання випадків шахрайства, пов’язаних із темою звільнення українських військовополонених та пошуку зниклих безвісти осіб. Зловмисники використовують емоційний стан родичів та близьких, вводячи їх в оману та виманюючи конфіденційну інформацію. Про це повідомляє пресслужба Кіберполіції.

Шахраї активно моніторять соціальні мережі, шукаючи публікації людей, які намагаються отримати інформацію про своїх зниклих безвісти або полонених рідних. Представляючись волонтерами, журналістами, представниками державних органів або навіть представниками РФ, зловмисники пропонують допомогу у звільненні, організації телефонних розмов або наданні інформації про долю близької людини. Для досягнення своїх цілей вони випитують конфіденційну інформацію, таку як персональні дані військових (ПІБ, найменування військової частини/підрозділу, військове звання, статус військового), а також інформацію про банківські картки, фото документів тощо.

Кіберполіція рекомендує уникати контактів з підозрілими особами, які можуть виявитися шахраями, і пропонує кілька порад для захисту від шахрайства:

  1. Перевірка джерела інформації: завжди з’ясовуйте, хто звертається до вас із пропозицією допомоги. Довіряйте лише офіційним джерелам, таким як державні установи або перевірені організації, що займаються питаннями звільнення військовополонених.
  2. Захист особистих даних: ніколи не передавайте конфіденційну інформацію незнайомцям. Уникайте розкриття персональних даних у соціальних мережах, навіть у приватних повідомленнях.
  3. Обережність щодо фінансових пропозицій: будьте пильні до будь-яких фінансових пропозицій, пов’язаних із “визволенням” чи “допомогою”. Пам’ятайте, що державні органи та офіційні волонтерські організації не вимагають оплати за надання інформації чи допомогу.
  4. Звернення до правоохоронців: якщо ви підозрюєте, що стали жертвою онлайн-шахрайства, негайно звертайтеся до кіберполіції через офіційний сайт (https://ticket.cyberpolice.gov.ua/).

Для надання інформації правоохоронцям про полон або зникнення близької людини, а також для здачі біологічних зразків ДНК, скористайтеся контактами, вказаними на офіційному сайті Національної поліції України (https://www.npu.gov.ua/gromadyanam/rozshuk-osib-znyklykh-bezvisty-za-osoblyvykh-umov). Там же можна знайти алгоритм дій у разі зникнення людини або її перебування в полоні.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Підрозділи РФ намагаються проникнути на територію Сумщини: ДПСУ

Для надійної допомоги у пошуку зниклих безвісти, обміні військовополонених, поверненні ув’язнених, депортованих та примусово переміщених осіб, включаючи дітей, звертайтеся до Офісу Омбудсмена:

  • Зателефонувавши: 0800501720 або 0442997408.
  • Написавши на електронну пошту: hotline@ombudsman.gov.ua.
  • Звернувшись особисто за адресою: м. Київ, вул. Інститутська 21/8.

Завжди слід пам’ятати про можливі ризики в онлайн-просторі та бути обережними при спілкуванні з незнайомцями.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку