ЄС та світ

Кількість запитів до ChatGPT перевищила 2,5 млрд на день

Щодня платформа ChatGPT обробляє понад 2,5 мільярда запитів користувачів з усього світу, з яких понад 330 мільйонів надходять зі Сполучених Штатів. Щотижнева аудиторія сервісу перевищує 500 мільйонів активних користувачів. Про це повідомляє Axios з посиланням на дані OpenAI.

Ці показники були оприлюднені напередодні виступу Сема Альтмана на конференції Федеральної резервної системи у Вашингтоні, де він презентує економічний аналіз від головного економіста OpenAI та викладе концепцію “демократизації” штучного інтелекту. Ця ідея передбачає справедливий розподіл економічних вигод від ШІ серед населення.

Альтман запропонує альтернативний підхід, який має стати компромісом між стрімким розвитком штучного інтелекту та суспільними побоюваннями щодо його ризиків. OpenAI прагне не допустити концентрації контролю над ШІ в руках окремих великих корпорацій і зробити технології доступними для широкого кола користувачів.

У межах тієї ж події Президент США Дональд Трамп виступить на саміті Winning the AI Race, а Білий дім презентує 20-сторінковий стратегічний план розвитку штучного інтелекту, орієнтований на ліберальні принципи та економічне зростання.

У OpenAI підкреслюють, що головне питання полягає не лише в економічному впливі ШІ, а й у тому, хто саме отримає ці переваги. На думку компанії, забезпечення широкого доступу до інструментів ШІ є ключем до справедливого розподілу вигод.

Сервіс ChatGPT, запущений 30 листопада 2022 року, здобув масову популярність — мільйон користувачів за п’ять днів, а сто мільйонів — за два місяці. Станом на лютий 2025 року платформа мала 400 мільйонів активних користувачів щотижня і 122 мільйони щодня.

Найбільша частка аудиторії припадає на США (19%), Індію (7%) та Бразилію (5%). У травні 2024 року OpenAI представила модель GPT-4o, яка здатна працювати з текстом, зображеннями та аудіо, значно розширивши функціональні можливості ChatGPT.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  У США запроваджують обмеження для відвідування пресою Пентагону

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку