ЄС та світ

Конституційний суд Грузії розпочав розгляд позову президентки та опозиції проти “закону про іноагентів”

У четвер, 29 серпня, Конституційний суд Грузії розпочав розгляд позовів проти закону “Про прозорість іноземного впливу”. Позови подали президентка Саломе Зурабішвілі, 38 депутатів парламенту, 122 неурядові організації та два медіа. Ці справи викликали значний резонанс у суспільстві та широко висвітлюються грузинськими медіа, зокрема “Радіо Свобода” та NewsGeorgia.

Пленум суду, у складі всіх суддів Конституційного суду, розглядає справу, проте суддя Ірине Імерлішвілі не бере участі через стан здоров’я.

Позови подані з різними обґрунтуваннями:

  • Президентка Саломе Зурабішвілі заявляє, що деякі статті закону порушують права на вільний розвиток особистості, приватне життя, свободу інформації та масової інформації. Вона також стверджує, що закон суперечить прагненню Грузії до інтеграції в європейські та євроатлантичні структури.
  • 122 неурядові організації, включаючи громадські та медійні об’єднання, вважають, що закон порушує права на свободу інформації, свободу ЗМІ та обмежує конституційні права на створення асоціацій.
  • 38 опозиційних депутатів висловлюють думку, що окремі статті закону порушують право на об’єднання, а сам закон суперечить конституційній нормі про євроінтеграцію.
  • Два медіа, які спеціалізуються на розслідуваннях — “Студія Монітор” та “Мережа інформаційних центрів”, вважають, що закон порушує права на рівність, свободу інформації та право на об’єднання.

Позивачі наголошують, що закон містить термінологію та механізми, які можуть призвести до стигматизації громадських організацій та ЗМІ, перешкоджати їх діяльності, а також призвести до затягування або припинення їхньої роботи.

29 серпня до Конституційного суду також надійшов ще один, п’ятий позов проти закону “про іноагентів”, поданий “Асоціацією юридичних фірм Грузії”. Цей позов наразі не зареєстрований, тому він буде розглянутий окремо від попередніх чотирьох.

ЧИТАТИ
Прохання України про збиття ракет РФ потребує обговорення: МЗС Польщі

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку