ЄС та світ

Криптокомпанії планують релокацію до США: до яких змін готуватися світовому ринку

Обіцянки Трампа перетворити США на криптовалютний центр світу викликають занепокоєння у країнах, які планували створити власні криптовалютні хаби.

Обіцянки Дональда Трампа зробити США криптовалютним центром світу викликають занепокоєння в країнах, які прагнули створити власні криптовалютні хаби. Як ці амбіції можуть змінити розклад сил на світовому ринку, розповідає Bloomberg.

Республіканський кандидат у президенти США Дональд Трамп активно шукає підтримки в криптовалютному секторі, обіцяючи перетворити США на “криптовалютну столицю планети”. Тим часом, кандидат від демократів Камала Харріс ще не визначилася зі своєю позицією щодо криптовалют, але є ознаки того, що її радники планують переглянути зв’язки з цією галуззю.

Такі тенденції вказують на те, що центр тяжіння криптовалют все більше зміщується у бік США. Це зрушення почалося після успішного запуску перших біржових фондів спот-Bitcoin та Ether у США цього року. Однак тепер ці продукти стикаються з першими серйозними випробуваннями після різкого падіння ринку криптоактивів, коли в “чорний понеділок” Bitcoin втратив понад 16% вартості.

Зростання ролі американських біткоїн-ETF

Американські біткоїн-ETF, запущені в січні, вже залучили близько $19,4 млрд, що стало рекордом для нової категорії фондів. Долар, який тимчасово поступився південнокорейській воні як найактивніша валюта для торгівлі проти криптовалют, повернув собі перше місце в травні, забезпечивши понад 50% світових обсягів торгівлі, за даними дослідницької компанії Kaiko.

Ця ситуація суттєво контрастує з минулим роком, коли після краху криптовалютної біржі FTX багато компаній та обсяги торгівлі перемістилися за кордон через жорсткі регуляторні заходи з боку США.

Плани на майбутнє та можливі переміщення криптокомпаній

Експерти припускають, що регуляторний тиск на криптовалютний ринок у США досяг свого піку. Трамп обіцяє звільнити голову Комісії з цінних паперів та бірж Гері Генслера, відомого своєю жорсткою позицією щодо криптовалют, що підвищує оптимізм серед інвесторів. Вони сподіваються на послаблення регуляцій, що може призвести до додаткових інвестицій у США та переміщення капіталу й персоналу криптокомпаній до Америки.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Боррель закликав Китай до активної участі в мирному процесі в Україні та припинення експорту до Росії

Так, лондонська компанія зі зберігання криптовалют Copper Technologies Ltd. може переїхати до США у разі перемоги Трампа. Кельвін Кох, співзасновник та головний інвестиційний директор Spartan Capital, вважає, що чіткіший режим регулювання в США може призвести до значного зростання обсягів капіталовкладень у найбільшу економіку світу.

Вплив на глобальне регулювання

Переміщення криптокомпаній до США створює виклик для таких країн, як Гонконг, Сінгапур, Дубай та європейські держави, які прагнуть утримати свої позиції як світові криптохаби. Їм доведеться активізувати зусилля, щоб залучити інвестиції та залишатися конкурентоспроможними.

Глобальні зміни в регулюванні крипторинку в США можуть вплинути на регуляторні підходи в інших країнах. Як зазначає Річард Гелвін, співзасновник Digital Asset Capital Management, інші юрисдикції ймовірно наслідуватимуть приклад американських регуляторів, враховуючи розмір ринку капіталу в США.

У законодавчій раді Гонконгу вже обговорюють можливість включення біткоїну до фінансових резервів. Криптопідприємець Джастін Сан, творець блокчейну Tron, вважає, що Китай також не хоче відставати у розвитку цифрових активів і передбачає конкуренцію між Вашингтоном та Пекіном, що може позитивно вплинути на глобальну криптоіндустрію.

Незважаючи на невизначеність щодо майбутнього криптовалютного середовища в США після президентських виборів, оптимісти очікують на сприятливіший регуляторний фон, який стимулюватиме зростання криптовалют у всьому світі та збільшення доходів усіх юрисдикцій, навіть якщо США отримають більшу частину ринку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку