ЄС та світ

Китай розпочав будівництво в Тибеті найбільшої у світі гідроелектростанції

Прем’єр-міністр Державної ради Китаю Лі Цян оголосив про старт будівництва найбільшої гідроелектростанції у світі, яка розташується на східному краю Тибетського плато. Про це повідомляє агентство Reuters.

Інфраструктурний проєкт вартістю близько 170 мільярдів доларів США передбачає створення каскаду з п’яти гідроелектростанцій на нижній течії річки Ярлунг Цангпо.

Цей масштабний задум є частиною національної стратегії Китаю щодо розвитку відновлюваної енергетики та зменшення викидів вуглецю. Очікується, що новий енергетичний комплекс щороку вироблятиме до 300 мільярдів кіловат-годин електроенергії, забезпечуючи потреби як Тибету, так і інших регіонів країни.

Лі Цян охарактеризував проєкт як “проєкт століття”, наголосивши на важливості захисту довкілля та екологічного балансу. Водночас наразі відсутня офіційна інформація про кількість людей, яких може бути переселено, або про вплив на місцеву екосистему, що є однією з найцінніших на плато.

Індія та Бангладеш уже висловили занепокоєння щодо можливих наслідків для водопостачання в регіонах, розташованих нижче за течією. Екологічні організації, зокрема International Campaign for Tibet, попереджають про загрозу серйозного та незворотного впливу на природу і рівень життя мільйонів людей.

На ділянці, де планується будівництво, Ярлунг Цангпо має значний перепад висот — близько 2000 метрів на відстані 50 кілометрів, що створює потужний гідроенергетичний потенціал. Після виходу з Тибету річка отримує назву Брахмапутра та протікає через індійські штати Аруначал-Прадеш, Ассам, а також Бангладеш. Раніше Китай уже почав виробництво електроенергії на верхній течії цієї річки, що тече із заходу на схід через Тибет.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Іран запустив по Ізраїлю понад 100 безпілотників після атаки на ядерні об'єкти Тегерана

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку