Майже сотня заявок: магістерська програма Київської школи економіки з розробки БПЛА викликала значний інтерес
Магістерська програма Київської школи економіки (KSE) зі спеціалізацією на проєктуванні безпілотних літальних апаратів зібрала майже 100 заявок від абітурієнтів. Про це повідомила пресслужба університету у коментарі для Forbes.
В Україні на сьогодні працює близько 200 компаній, що займаються виробництвом дронів різного типу. Проте багато з них стикаються з браком висококваліфікованих фахівців, що вказує на актуальність подібних освітніх програм, зазначав Forbes у листопаді 2023 року.
З моменту оголошення набору на магістерську програму «Безпілотні літальні апарати» 13 серпня 2024 року, KSE отримала 95 заявок від майбутніх студентів. 74% із них обрали денну форму навчання, решта – заочну або статус вільних слухачів. На програму могли подавати заявки бакалаври, магістри та спеціалісти будь-яких спеціальностей. Прохідний конкурсний бал становить 140, як повідомляється на сайті KSE.
Вартість навчання на програмі складає 136 000 грн. Студенти вивчатимуть такі дисципліни, як аеродинаміка, автоматичне керування, системи навігації та безпілотні системи. Навчальна програма передбачає проведення практичних занять з використанням симуляторів та реальних дронів.
Випускники програми матимуть можливість проходити стажування та працевлаштування в українських та міжнародних компаніях. Після завершення навчання вони зможуть працювати інженерами з розробки безпілотних систем, фахівцями з тестування та валідації, консультантами з авіаційних технологій або менеджерами проєктів в авіаційній галузі.
Україна активно розвиває виробництво дронів, і наразі цим займаються близько 200 компаній. Віцепрем’єр Михайло Федоров заявив, що у 2024 році Україна може виготовити до 1 мільйона дронів або навіть більше. Ця амбіція співзвучна з планами президента Володимира Зеленського щодо виробництва мільйона дронів для Збройних сил України, яку Федоров назвав “достатньо реалістичною”.
Станом на січень-лютий 2024 року українські виробники вже виготовили близько 200 000 FPV-дронів. У липні 2024 року уряд дозволив здійснювати закупівлі українських дронів через систему Prozorro, а приватний сектор відіграє значну роль у постачанні дронів для ЗСУ. У травні Агенція оборонних закупівель вперше провела закриті конкурентні торги через Prozorro для закупівлі 20 000 дронів на суму до 3 млрд грн.
Ця програма Київської школи економіки є ще одним важливим кроком у зміцненні обороноздатності України та розвитку високотехнологічних рішень у сфері авіаційних систем.