Україна

Мінекономіки включило до Національного класифікатора професій новий розділ “Військовослужбовці”

Міністерство економіки України запровадило новий розділ у Національному класифікаторі професій — “Військовослужбовці”. Цей розділ стосується виключно військовослужбовців та резервістів оперативного резерву ЗСУ, Державної спеціальної служби транспорту та Національної гвардії України.

“Вперше за роки незалежності в Україні формалізовано професії військовослужбовців у Класифікаторі професій. Цей крок не лише сприятиме збільшенню прозорості у сфері кадрової політики Збройних Сил та інших військових формувань, але й забезпечить належне визнання складності та важливості військової служби. Формалізація професій є ключовим елементом для побудови сучасної, професійної армії, здатної ефективно виконувати завдання, зокрема й в умовах повномасштабної війни, а також інтегруватися до євроатлантичних структур”, — наголосила заступниця міністра економіки Тетяна Бережна.

До класифікатора внесено професійні назви військових посад у трьох категоріях: офіцерський склад, сержантський (старшинський) склад та рядовий склад. Вимоги до кваліфікації, військових звань і спеціальностей за кожною посадою визначаються штатами військових частин відповідно до керівних документів.

Новий розділ не охоплює військовослужбовців спеціальних правоохоронних структур, таких як СБУ, Служба зовнішньої розвідки, Держприкордонслужба, Держспецзв’язку, УДО та інші органи з особливим статусом.

Розробка розділу здійснювалась експертами Центрального науково-дослідного інституту ЗСУ спільно з фахівцями Нацгвардії, за участі Мінекономіки, Міністерства оборони, Генштабу та МВС України. Класифікатор професій систематизує назви професій, посад і занять у професійні групи за складністю, характером роботи, рівнем освіти та спеціалізацією. Ця структура базується на ієрархії Міжнародної стандартної класифікації занять (ISCO).

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  СБУ затримала викладачку вищого навчального закладу, яка спрямовувала атаки противника на Харків

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку