Можливий навіть дефіцит: в Україні очікується різке зростання цін на хліб
Багато хлібозаводів можуть припинити роботу, що призведе до перебоїв з постачанням хліба в країні, зазначає експерт.

Незабаром в Україні можуть початися перебої з постачанням хліба через зростання вартості борошна. Про це повідомив Юрій Дученко, президент Всеукраїнської асоціації пекарів та директор компанії “Київ Хліб”, пише “Мінфін”.
За його словами, у червні та липні основні виробники хліба в Україні працювали або в збиток, або без прибутку. Головною причиною цього стало зростання цін на борошно на 50% за останні кілька місяців, яке продовжує зростати.
“Якщо у квітні ми купували борошно по 10 тисяч гривень за тонну, то зараз воно коштує вже 15 тисяч, а до листопада очікується ціна 16 – 16,2 тисячі. Борошно у собівартості хліба займає приблизно 40%. Інша сировина, така як цукор, соняшникова олія та інші компоненти, подорожчала з початку року більше ніж на 20%. Зростають витрати на електроенергію, логістику, пакувальні матеріали та інше. Тому необхідно підвищувати ціни на хліб на 15 – 20%“, – зазначив Юрій Дученко.
Він також наголосив, що якщо ціни на хліб не підвищаться, багато хлібозаводів можуть припинити свою діяльність, що призведе до перебоїв з постачанням хліба в країні. Дученко зазначив, що вже зараз кілька підприємств перебувають на межі зупинки, а деякі перейшли на роботу в одну зміну.
Причина суттєвого зростання цін на борошно пояснюється тим, що на внутрішньому ринку обмежена пропозиція зерна другого класу, яке використовується для виробництва борошна для хлібопекарської галузі. Багато продавців утримують зерно в очікуванні вищих цін.