Україна

МВФ вимагає від України девальвації гривні та підвищення податків

Україна може зазнати тиску з боку Міжнародного валютного фонду (МВФ) щодо прискорення девальвації гривні, зниження процентних ставок та посилення збору податків для покриття значного бюджетного дефіциту. Про це повідомляє Bloomberg, посилаючись на джерела серед українських чиновників.

Місія МВФ, яка розпочала роботу в Києві 4 вересня, має на меті обговорення ключових економічних реформ та кроків для продовження фінансової підтримки України. Якщо ці переговори пройдуть успішно, Україна може отримати черговий транш на суму 1,1 млрд доларів.

Попри тиск, Національний банк України виступає проти подальшого ослаблення гривні. З моменту скасування фіксованого курсу валюта вже знецінилася на понад 10%. Як стверджують джерела, подальша девальвація може дестабілізувати ціни та викликати політичну напругу, оскільки українці й так зазнають важких економічних наслідків війни.

Фінансова підтримка України від міжнародних донорів, включаючи МВФ, США та ЄС, досягла 122 млрд доларів. Однак, за оцінками прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, дефіцит бюджету на наступний рік становитиме 15 млрд доларів, що потребує додаткових зобов’язань від донорів.

МВФ також виступив із критикою урядового плану щодо збільшення податків, закликаючи до більш рішучих дій. Одним із можливих заходів може стати підвищення податку на додану вартість (ПДВ), що може стати додатковим важелем для збільшення державних доходів.

ЧИТАТИ
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба їде в африканське турне

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку