Україна

МВФ запровадив оновлення до структурних маяків для України

Україна не пізніше кінця жовтня повинна змінити Митний кодекс для прозорого процесу відбору керівництва.

Нещодавно було оновлено Меморандум з Міжнародним валютним фондом (МВФ) та набір структурних маяків за програмою розширеного фінансування (EFF). Це вже четвертий перегляд програми. У цьому оновленому Меморандумі нарешті з’явилася повноцінна реформа митниці — повне перезавантаження служби за участю міжнародних експертів. Про це пише ZN.ua.

До кінця жовтня Україна має внести зміни до Митного кодексу, щоб забезпечити прозорий процес добору керівництва з перевіркою доброчесності та значною участю експертів із міжнародним досвідом. Зміни також передбачатимуть норми, що запобігатимуть повторному найму митників, раніше звільнених з державної служби за порушення етики.

Згідно з Меморандумом, проєкт змін до Митного кодексу має спростити митні процедури, уточнити трактування митного боргу, створити правову основу для звільнення митників, включаючи перевірку їхньої доброчесності в межах періодичної переатестації. Також передбачається створення дисциплінарного комітету, впровадження найму персоналу митниці на контрактній основі, забезпечення відповідності законодавству та правилам ЄС і посилення підпорядкування та підзвітності Державної митної служби Міністерству фінансів.

Надходження додаткових мільярдів до держбюджету

Розрахунки економістів показали, що схеми ухилення від сплати податків, які може мінімізувати оновлена якісна митниця, призводять до втрат держбюджету в 120–150 млрд грн на рік.

Ці схеми умовно розділені на такі категорії:

Викривлене декларування (переміщення з приховуванням від митного контролю): митне шахрайство та корупційні схеми, особливістю яких є «вбудованість» до них працівників митниці, що створює можливість для маніпуляцій із даними звітних, дозвільних та супроводжувальних документів, які дають змогу занижувати митну вартість, вагу, кількість, характеристики та якості товару, підміняти коди чи підкатегорії товару для уникнення/зменшення митних платежів.

Переміщення поза митним контролем (чорна контрабанда): незаконне переміщення товарів через митний кордон поза митним контролем. Це передбачає перетин кордону або поза митними постами обох країн, або з незаконним звільненням від митного контролю в пунктах пропуску через державний кордон України, зокрема поза часом роботи пунктів пропуску або без митного огляду за певну плату.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Черговий авіаудар Росії по Запоріжжю забрав життя 10 людей

Зловживання пільгами: передбачає зловживання пільгами, наданими міжнародними договорами та законодавством України, зокрема маскування ввезення промислових партій товарів на митну територію України під поштові та кур’єрські відправлення або особистий імпорт чи провезення особистих речей. Зокрема можна виділити такі схеми, як «піджаки» (переміщення товарів дрібними партіями в межах дозволеної норми ввезення), «дипломати» (зловживання дипломатичними пільгами щодо митного огляду), «поштова контрабанда» (використання міжнародних поштових та експрес-відправлень для подрібнення комерційних партій і ввезення товарів без жодного оподаткування).

Перерваний режим: товар ввозиться в Україну (або вивозиться з неї) за митними режимами, що не передбачають сплати митних платежів (транзит; тимчасове ввезення або вивезення; митний склад; переробка на митній території або за межами митної території), та зникає, або ж оформлюється фіктивне вивезення. Схема має небезпечну “національну модифікацію” — перерваний експорт, коли компанія здійснює експорт продукції, дотримуючись вимог митного законодавства, але не реєструється платником податків, зокрема ПДВ. Після проведення експортної операції компанія зникає, не повертаючи валютної виручки в країну та не звітуючи перед податковими органами.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку