Цифрошок

Податки зростуть: на фінансування армії потрібно 300 млрд гривень

Міжнародні донори та кредитори надають Україні або зброю, або фінансову підтримку, яка може бути спрямована не на воєнні цілі (соціальний сектор, відбудова та ін.). Безпосередньо армія фінансується з внутрішніх надходжень до державного бюджету. До кінця року на забезпечення збройних сил знадобиться ще близько 300 млрд гривень.

Наразі Кабінет міністрів розглядає можливості для збільшення надходжень до державної скарбниці. Є кілька шляхів наповнення бюджету – зокрема, йдеться про збільшення податків.

Які податки підвищать?

Уряд розглядає збільшення ставки бюджетоутворюючих прямих і непрямих податків. Очікується підвищення податку на додану вартість (ПДВ) та військового збору. Також може збільшитись розмір різних акцизів.

Для звичайних українців у підсумку це означає подорожчання товарів щоденного вжитку, адже ПДВ сплачує кожен з нас щоразу, коли відвідує будь-яки магазин.

Підвищення податків матиме негативний вплив на економіку, яка лише починає відновлюватись. Утім, в нинішніх умовах такий крок є вимушеним.

Як ще можна наповнити бюджет?

Ще одне з можливих джерел надходжень – боротьба з контрабандою і виведення бізнесу з тіні. Перші кроки на цьому шляху вже зроблено. Зокрема, у квітні відбулася масштабна перевірка ринку тютюнових виробів. Виявилось, що майже кожна п’ята цигарка в Україні – контрафакт.

Уже в травні правоохоронці провели обшуки на 5 найбільших підприємствах з виробництва тютюну, щодо яких є підтверджені відомості про нелегальну діяльність. На деяких підприємствах виявили підроблені акцизи або тютюнові вироби без маркування. Наразі триває розслідування БЕБ з цього приводу.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Новий закон про підвищення податків до кінця року збільшить надходження до державного бюджету на 30 млрд грн

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку