Українські біженці

Понад 60% поляків хочуть, щоб українці повернулися додому

З початку повномасштабної війни Польща прихистила понад 900 тис. біженців з України. Громадяни сусідньої країни були досить гостинними – зустрічали українців на вокзалах з їжею, запрошували пожити в себе. Утім, з часом ставлення багатьох поляків до наших співгромадян змінилось. Сьогодні 6 з 10 громадян країни за те, щоб українці швидше поверталися додому після закінчення війни. Про це свідчать результати опитування “Соціальне сприйняття біженців з України, мігрантів і дій польської та української держави”, проведене Варшавським університетом та Економіко-гуманітарним університетом у Варшаві.

Сьогодні лише 31% поляків вважає, що країна обов’язково має допомогти Україні (півтора року тому, у січні 2023 року, так вважали 62% поляків). “Скоріше так, ніж ні” на питання про допомогу українцям відповіло 43% респондентів. До 19% зросла група противників допомоги.

Крім того, 72% респондентів вважають, що, попри війну з Росією, Польща повинна дбати насамперед про власні інтереси. Не погоджуються з цим 15% громадян сусідньої країни.

За два роки вдвічі зросла кількість респондентів, які вважають, що Польща не повинна надавати Україні додаткову підтримку. Найбільше поляки все ще хочуть допомогти біженцям матеріально – пожертвувати продукти та одяг. Але й тут кількість охочих підтримати біженців зменшилася з 79% до 62%.

Лише 7% респондентів дуже позитивно оцінюють взаємини Польщі з президентом Володимиром Зеленським. Натомість 18% поляків називають їх однозначно негативно.

Наразі близько 17% громадян Польщі погоджуються з необхідністю приймати біженців з України з можливістю поселення (у січні 2023 року так вважали аж 37%). Переважна більшість поляків (95%) вважають, що необхідно зменшувати розмір соціальної допомоги та скорочувати інші види підтримки для українців.

61% опитаних хоче, щоб наші співгромадяни повернулися на Батьківщину після закінчення війни. Не проти, щоб біженці залишилися в Польщі назавжди  23% респондентів.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Важливі зміни у вимогах до дитячих автокрісел у Європі: що потрібно знати українським водіям

Попри погіршення ставлення до українців, заробітчани та біженці, які працюють в Польщі, просто необхідні для розвитку економіки, адже ринок праці країни відчуває постійний кадровий голод. 70% біженців працездатного віку вже повністю або частково зайняті в Польщі. Якщо врахувати різні види податків та зборів, які українці сплатили до бюджету країни у 2023 році, загальна сума надходжень складе від 15 до 20 млрд злотих (близько 4,6 млрд євро).

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку