ЄС та світ

Російські компанії через санкції переходять на золото для розрахунків з Китаєм: Reuters

Російські компанії стикаються з дедалі більшими труднощами та зростанням витрат при проведенні розрахунків з торговими партнерами в Китаї, що призводить до значних затримок у транзакціях. У серпні ця проблема загострилася, і між РФ та Китаєм “зависли” операції на десятки мільярдів юанів, повідомляє Reuters із посиланням на джерела, знайомі з ситуацією.

Проблеми почали посилюватися після того, як у червні Міністерство фінансів США пригрозило вторинними санкціями банкам у Китаї та інших країнах за співпрацю з Росією. У результаті китайські банки зайняли жорстку позицію щодо транзакцій з РФ. Один з представників провідної російської платформи електронної комерції, що імпортує товари з Китаю, підтвердив, що всі транскордонні платежі до Китаю були призупинені на три тижні, що спричинило різке падіння обсягів торгівлі.

Джерела, близькі до уряду РФ, також підтвердили, що китайські державні банки масово припиняють операції з Росією, затримуючи платежі на мільярди юанів. У відповідь на це російські компанії шукають альтернативні способи проведення транзакцій. Одним з варіантів є придбання золота у РФ з подальшим транспортуванням його до Гонконгу, де його можна продати і покласти отримані кошти на рахунок у місцевому банку.

Крім того, деякі російські компанії почали використовувати посередників у третіх країнах для обходу перевірок китайських банків, що призвело до збільшення витрат на обробку транзакцій до 6%, тоді як раніше ці витрати були майже нульовими.

Це створює серйозні труднощі для невеликих компаній, які ризикують зупинити свою діяльність через такі обмеження. У Кремлі визнають наявність проблем, але вважають, що вони можуть бути вирішені. Прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що, незважаючи на складнощі, партнерський дух між Росією та Китаєм дозволяє конструктивно обговорювати та вирішувати ці питання.

ЧИТАТИ
Євросоюз ще на півроку продовжив термін дії економічних санкцій проти РФ

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку