Щастя має свою ціну: учений розкрив, скільки це коштує
Вчений у новому дослідженні довів, що щастя дійсно можна купити за гроші, та назвав його вартість.

Люди тисячоліттями ставлять запитання: чи може щастя бути пов’язане з грошима? Хоча ідея, що щастя не можна купити за гроші, глибоко вкоренилася в суспільстві, нове дослідження відомого дослідника щастя ставить це під сумнів. За його словами, щастя все ж можна купити за гроші, повідомляє IFLScience.
Метью Кіллінгсворт, старший науковий співробітник Школи бізнесу Вортон Пенсільванського університету, у своєму дослідженні дійшов висновку, що твердження про те, що гроші не приносять щастя, є хибним.
Результати його дослідження показали, що гроші дійсно можуть купити щастя, а життя в бідності значно підвищує ризик розвитку депресії та тривожності. З іншого боку, раптовий фінансовий успіх може суттєво підвищити наше короткострокове щастя. Як зазначає Кіллінгсворт, в контексті психології регулярна зарплата є своєрідним “джекпотом”, а вищий річний дохід корелює з підвищеним рівнем щастя та загальним добробутом.
У своєму дослідженні Кіллінгсворт порівняв дані трьох груп із загальною кількістю учасників 33 000 осіб:
- люди з низьким доходом;
- люди із середнім доходом;
- надзвичайно багаті люди.
Аналіз показав, що багаті люди значно щасливіші за тих, хто заробляє понад 500 000 доларів на рік. До того ж різниця в рівні щастя між багатими людьми та тими, хто має середній дохід, виявилася майже втричі більшою, ніж між людьми із середнім та низьким доходом. Це ставить під сумнів ідею, що люди із середнім доходом досягають піка своєї кривої “гроші-щастя”.
Крім того, Кіллінгсворт підкреслив, що різниця в рівні щастя між найбагатшими та найбіднішими людьми була надзвичайно значною. Він дійшов висновку, що зв’язок між грошима і щастям залишається сталим, незалежно від того, як далеко людина просунулася по економічних сходах.
Дослідник також зазначив, що цей зв’язок не обмежується лише можливістю купувати більше матеріальних благ. Наявність багатства більше пов’язана з відчуттям безпеки, яке дає фінансова стабільність. Насправді більше почуття контролю над власним життям може пояснити до 75% зв’язку між грошима і щастям.