Шмигаль повідомив про головні рішення за результатами 29-го засідання “Рамштайну”

Під час 29-го засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн” взяли участь 52 держави та міжнародні організації. Основний акцент під час обговорень було зроблено на посиленні оборонного потенціалу Збройних сил України. Про це повідомив міністр оборони України Денис Шмигаль.
Як зазначив посадовець, партнери домовилися про низку рішень, які дадуть змогу найближчим часом зміцнити обороноздатність України. США разом із НАТО запускають новий механізм, який дасть змогу європейським країнам закуповувати американське озброєння для України. Європейські держави вже підтвердили свою готовність долучитися до фінансування цієї ініціативи.
Німеччина бере участь у передачі п’яти систем Patriot, які мають прибути в Україну найближчим часом. Окрім того, вона передає понад 200 тисяч снарядів для зенітних установок Gepard і фінансує закупівлю українських далекобійних дронів.
Канада продовжить підтримку українського оборонно-промислового комплексу через так звану “данську модель” і вже виділяє 20 мільйонів канадських доларів на обслуговування українських танків. Нідерланди спрямовують 200 мільйонів євро на дрони-перехоплювачі, а ще 125 мільйонів — на технічне обслуговування винищувачів F-16.
Норвегія у 2025 році загалом надає один мільярд євро на закупівлю дронів, із яких 400 мільйонів передбачено для замовлень безпосередньо в українського оборонного сектору. Швеція готує черговий пакет допомоги, до якого увійдуть системи протиповітряної оборони, артилерія та військова техніка.
Серед учасників заходу були генеральний секретар НАТО Марк Рютте, міністр оборони США Піт Гегсет, командувач Європейського командування Збройних сил США та Верховний головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Алексус Гринкевич, а також Високий представник Європейського Союзу Кая Каллас.
Українську сторону представляли секретар Ради національної безпеки і оборони Рустем Умєров, Головнокомандувач Збройних сил України генерал Олександр Сирський, начальник Генерального штабу генерал-майор Андрій Гнатов, керівник Головного управління розвідки генерал-лейтенант Кирило Буданов, перший заступник міністра оборони Сергій Боєв та інші представники оборонного й безпекового сектору.