ЄС та світ

Шольц і Моді у спільній заяві висловили “глибоку стурбованість” через війну в Україні

У Нью-Делі відбулася знакова зустріч канцлера Німеччини Олафа Шольца та прем’єр-міністра Індії Нарендри Моді, під час якої обидва лідери висловили глибоке занепокоєння війною в Україні та її негативними наслідками для глобальної продовольчої безпеки.

У спільній заяві, опублікованій Федеральним урядом Німеччини 25 жовтня, зазначається, що політики особливо підкреслили трагізм гуманітарних наслідків, до яких призвело продовження бойових дій. Шольц і Моді закликали до встановлення всеосяжного та тривалого миру, підкреслюючи, що він має бути досягнутий у рамках міжнародного права та засад Статуту ООН, з дотриманням суверенітету й територіальної цілісності України.

Політичні лідери також зосередилися на викликах, які війна в Україні створила для продовольчої та енергетичної безпеки у світі, вказавши, що найбільше постраждали країни, що розвиваються, і ті, які є найменш захищеними від подібних криз. Окрім цього, Шольц і Моді наголосили на неприйнятності використання ядерної зброї у сучасному конфліктному середовищі, застерігши держави від застосування або навіть загроз застосування сили проти інших країн.

Окрему увагу було приділено проблемам, з якими зіштовхнулася Рада Безпеки ООН у контексті здатності ефективно реагувати на регіональні та глобальні кризи. Лідери заявили, що ці труднощі підкреслюють необхідність реформування Ради, аби її діяльність відповідала сучасним реаліям і викликам XXI століття. Як представники Групи чотирьох (до якої входять Бразилія, Німеччина, Індія та Японія), Індія та Німеччина поновили заклик до створення Ради Безпеки, яка буде ефективною, прозорою та здатною відповідати на глобальні загрози.

Ця заява прозвучала на тлі нещодавнього виступу Шольца, в якому він висловив застереження щодо можливого членства України в НАТО, зазначивши, що країна, яка перебуває в активній фазі війни, не може приєднатися до Альянсу.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Армія Ізраїлю почала наземну операцію на півдні Лівану

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку