Діти війни

“Сьогодні ми ще не знаємо точної кількості загиблих дітей під час війни”: Зеленський

4 червня в Україні відзначається День вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії Російської Федерації. Це офіційно встановлений день, коли держава публічно визнає втрату дитячих життів під час війни, що триває з 2014 року й набула повномасштабного характеру з лютого 2022-го. Однак навіть у цьому скорботному дні є одна з найтяжчих правд: Україна досі не знає точної кількості вбитих Росією дітей.

Президент Володимир Зеленський у зверненні з нагоди цього дня підкреслив, що всі ці діти стали жертвами російської війни, якої Україна не хотіла жодної секунди, але яку змушена відбивати вже понад три роки.

«Цих дітей убила Росія своєю війною. Хлопчики та дівчатка, чиї життя обірвалися через російські удари та обстріли, через бойові дії, яких Україна не хотіла жодної секунди, але від яких захищається вже протягом років. Саме 4 червня ми вшановуємо пам’ять усіх таких дітей.

Сьогодні ми ще не знаємо точної кількості загиблих, бо не маємо доступу до тимчасово окупованих територій. Це ще доведеться встановити, скільки вбитих Росією дорослих і дітей поховані в масових могилах біля Маріуполя та інших знищених росіянами наших міст і сіл», — наголосив глава держави.

Він зазначив, що світ не має права забути цей біль, не має права пробачити російським воєнним злочинцям те, що сталося, й те, що досі триває.

Президент закликав світ до реальної солідарності — не у вигляді заяв чи жалобних слів, а у формі конкретних дій, спрямованих на те, щоб Росія відповідала за вчинене:

«У памʼять про кожну вбиту дитину, у памʼять про кожне зруйноване людське життя має бути реальна солідарність світу — усіх у Європі, усіх в Америці, усіх в інших частинах світу – заради того, щоб Росія відповідала за скоєне та була змушена повернути Україні й українцям украдений мир».

Міністр оборони Рустем Умєров у зверненні у Facebook назвав 4 червня одним із найболючіших днів для держави.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Металодетектори в гімназії: необхідність безпеки чи загроза здоров’ю дітей

«Ми згадуємо дітей, чиє життя обірвалося через російські ракети, артилерію, дрони. Тих, кому агресор не дав вирости, не дав мріяти, не дав жити», — зазначив він.

Міністр підкреслив: у цій трагедії немає виправдань, і відповідальність за неї мають понести всі — від виконавців до командувачів, від солдатів до генералів, від керівників на місцях до Путіна. Він також звернувся до партнерів України із закликом допомогти захистити українське небо. За словами міністра, саме це є зараз запорукою того, щоб не з’являлися нові імена в списках загиблих.

«У вас є засоби, які можуть зберегти життя. Потрібні рішучість і швидкість. Бо час — це життя», — звернувся він до країн-партнерів.

Міністр оборони також наголосив на необхідності зміцнювати протиповітряну оборону, повертати викрадених Росією дітей і робити все можливе, щоб відновити не просто мир, а справедливий і тривалий мир.

«Вічна пам’ять загиблим дітям. Ми боремося і за них також», — зазначив він.

За офіційними даними Офісу Генерального прокурора, станом на 3 червня внаслідок збройної агресії Росії загинула 631 дитина, ще 1971 отримала поранення різного ступеня тяжкості. Але ці цифри — лише верхівка жахливої статистики. Справжні масштаби втрат залишаються невідомими. У тимчасово окупованих районах Донецької, Луганської, Запорізької, Херсонської областей, у Маріуполі, в місцях масових знищень і братських могил, точну кількість загиблих дітей ідентифікувати поки що неможливо.

Цей день нагадує кожному: українські діти — не просто цифри в зведеннях. Це імена, обличчя, історії. І доки триває війна, жодна цифра не буде остаточною.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку