ЄС та світ

США призупинили обмеження на експорт технологій до Китаю: FT

Сполучені Штати тимчасово призупинили обмеження на експорт технологій до Китаю, намагаючись не зашкодити торговельним переговорам з Пекіном та забезпечити умови для потенційної зустрічі Президента США Дональда Трампа з лідером КНР Сі Цзіньпіном цього року. Про це повідомляє Financial Times.

Бюро промисловості та безпеки Міністерства торгівлі отримало вказівку останнім часом уникати різких кроків проти Китаю. На фоні цих дій американська та китайська делегації мають провести третій раунд торговельних переговорів у Стокгольмі — після попередніх зустрічей у Женеві та Лондоні.

Попри прагнення Трампа уникати ескалації, деякі чиновники наголошують, що Сполучені Штати стримані у своїх діях через побоювання — Пекін може у відповідь обмежити експорт рідкісноземельних елементів і магнітів, як це вже сталося в травні.

Раніше цього року адміністрація Трампа планувала заборонити експорт технологій до Китаю. У квітні команда президента повідомила компанію Nvidia про плани заблокувати постачання чіпа H20, розробленого спеціально для китайського ринку після того, як адміністрація Байдена обмежила експорт більш потужних моделей. Однак Трамп змінив свою позицію після прямого лобіювання з боку гендиректора Nvidia Дженсена Хуана.

Модель H20 стала предметом протистояння між представниками служб безпеки, які вважають, що чіп може зміцнити китайський військовий сектор, і компанією Nvidia, яка стверджує, що експортні обмеження лише стимулюють технологічні прориви китайських виробників.

28 липня група з двадцяти експертів з нацбезпеки та колишніх чиновників планує звернутися до міністра торгівлі Говарда Лутника з відкритим листом, в якому вони висловлюють занепокоєння з цього приводу.

“Цей крок є стратегічною помилкою, яка ставить під загрозу економічну і військову перевагу США в галузі штучного інтелекту”, — йдеться в документі.

Серед підписантів листа — Девід Фейт, колишній старший технічний радник у Раді національної безпеки в нинішній адміністрації Трампа, Ліза Тобін, яка працювала в РНБ під час першого терміну президента, а також Кайл Басс, прихильник Трампа і засновник інвестфонду Hayman Capital Management.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Ізраїльські хакери вкрали $81 млн з іранської біржі Nobitex

Автори листа стверджують, що H20 є “потужним прискорювачем можливостей Китаю в галузі передового штучного інтелекту”, і навіть перевершує чіп Nvidia H100, експорт якого до Китаю вже заборонений, принаймні в одному важливому аспекті.

Зокрема, йдеться про перевагу H20 у виконанні функцій ШІ, відомих як “висновки” (inference), на відміну від навчання моделей. Саме ця здатність, на думку експертів, може стати ключовою у створенні автономних бойових систем, розвідувальних платформ і технологій військового призначення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку