Трамп запровадив мита на товари з Канади, Мексики та Китаю

Президент США Дональд Трамп підписав указ про запровадження нових мит на імпорт із Канади, Мексики та Китаю, які є трьома найбільшими торговельними партнерами Сполучених Штатів. Це рішення, за словами Трампа, є відповіддю на роль цих країн у сприянні нелегальній імміграції та потраплянню наркотиків на територію США. Про це повідомило видання The Washington Post.
Трамп підписав три виконавчі укази, які офіційно запускають ці торговельні заходи в рамках його другої каденції. Відтепер американські імпортери змушені сплачувати 25% мито на товари з Канади та Мексики та 10% мито на продукцію з Китаю.
Раніше більшість товарів із Канади та Мексики надходили до США безмитно завдяки торговельній угоді, яку Трамп підписав під час свого першого президентського терміну. Крім того, на китайську продукцію вже діяли мита розміром до 25%, і нові тарифні обмеження додадуться до цих податків. Серед іншого, енергетична продукція, включаючи нафту з Канади, тепер також підлягає оподаткуванню 10% митом.
Під час виступу у п’ятницю Трамп пояснив своє рішення боротьбою з нелегальною імміграцією та зростаючою загрозою наркоторгівлі.
“Ми страждаємо через мільйони злочинців, які прибувають до нашої країни – ув’язнених, людей з усього світу. Вони проникають через Мексику і навіть через Канаду”, – заявив він.
Крім того, президент звинуватив Китай у постачанні фентанілу через територію Мексики та Канади, що, за його словами, спричинило серйозну кризу наркотичної залежності в США. Також Трамп розкритикував дефіцит у зовнішній торгівлі США з цими країнами, назвавши його несправедливим для американської економіки.
Офіційно заявленою метою введення нових тарифів є збільшення виробництва всередині США. Трамп пояснив, що мита покликані заохотити компанії переносити виробництво до Сполучених Штатів, створюючи нові робочі місця для американців.
Проте економісти скептично оцінюють ефективність такого підходу. Під час першої каденції Трампа зайнятість у промисловому секторі дійсно зросла на 462 000 робочих місць, але зупинилася ще за рік до пандемії.
Загалом американські компанії та споживачі щороку закуповують у Канади, Мексики та Китаю товари на суму 1,3 трильйона доларів. До переліку входять продукти харчування, електроніка, автомобілі, запчастини та одяг.
Запровадження мит на такі товари може суттєво порушити регіональні ланцюги постачання, які формувалися протягом останніх 30 років.
Найбільший удар через нові митні обмеження може прийняти автомобільна промисловість, яка значною мірою залежить від поставок комплектуючих із Канади та Мексики.
Експерти застерігають, що зростання витрат на логістику та виробництво може призвести до масштабного економічного хаосу в галузі, підвищення цін на автомобілі та зменшення інвестицій у виробничі потужності.