Українські біженці

Тисячі біженців з України ризикують стати безпритульними у Британії

Британський Червоний Хрест повідомляє про серйозні ризики, з якими стикаються українські біженці у Великій Британії, серед яких безпритульність та експлуатація. Близько 9 000 з понад 200 000 сімей, що знайшли притулок у країні, можуть залишитися без даху над головою через конфлікти з приймаючими сім’ями та складнощі з пошуком житла.

Це питання висвітлює The Guardian на основі звіту Червоного Хреста Великої Британії. Згідно з документом, урядові програми дійсно допомагають багатьом сім’ям, які потребують притулку, але деякі українці стикаються з проблемами через недоліки в системі захисту та відсутність належної підготовки і підтримки приймаючих сімей.

Особливо тривожним є те, що українські біженці стикаються з бездомністю в чотири рази частіше, ніж місцеве населення. Від лютого до середини червня 2024 року щотижня прибувало в середньому 379 нових мігрантів з України. У звіті наведено приклади, коли деякі біженці були змушені спати у непридатних для життя умовах, як, наприклад, на пляжах, або коли цілі родини спали на одному ліжку.

Також Червоний Хрест зазначає, що багато біженців за два роки змінювали місце проживання більше шести разів, а жінки, які шукали житло, часто опинялися під загрозою сексуальної експлуатації. Організація закликає посилити підтримку для українських біженців у Великій Британії та вивчити український досвід, щоб у майбутньому створити більш ефективні та безпечні механізми допомоги.

На додаток, зростає занепокоєння щодо впливу на психічне здоров’я біженців, особливо дітей, які зазнають нестабільності та стресу від частих переїздів та невизначеності щодо майбутнього. Червоний Хрест також наголошує на необхідності забезпечити доступ до медичних послуг, освіти та працевлаштування для українців, щоб вони могли краще інтегруватися в британське суспільство і знайти стабільність у своєму новому житті.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  МОМ не очікує повторення масового відтоку біженців, як на початку війни

Важливо зазначити, що велика частина приймаючих сімей у Великій Британії виявляє велику солідарність і допомагає біженцям, однак системні проблеми потребують уваги з боку уряду для забезпечення довгострокового рішення.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку