Україна

У Держпродспоживслужбі назвали причини нашестя сарани в Україні

Нашестя сарани, зафіксоване в окремих регіонах України, не є катастрофічним явищем — ситуація залишається під контролем і зумовлена війною, змінами клімату та порушенням екосистем. Про це заявив заступник голови Держпродспоживслужби Вадим Чайковський.

За його словами, проблема справді існує, зокрема на територіях поблизу лінії фронту, однак це не нове явище — спалахи сарани фіксуються щороку, і цьогорічна ситуація не вийшла з-під контролю.

“Нашестя сарани — наслідок екоциду Росії проти України. Та й не тільки проти України, а і проти всього світу”, — підкреслив Чайковський.

Серед основних причин поширення сарани він назвав зростання середньодобових температур, зміну природно-кліматичних умов, наслідки руйнування Каховської ГЕС, воєнні дії та занедбані сільськогосподарські землі в зоні бойових дій.

У 2024 році режим фітосанітарного захисту було впроваджено на території Слобожанської селищної ради Чугуївського району Харківської області. Раніше осередки виявлялися в Запорізькій, Херсонській, Донецькій областях, а до цього — у південних регіонах: Одеській, Миколаївській та Дніпропетровській.

Чайковський також повідомив, що в Запорізькій області качки активно поїдають сарану і, за словами місцевих мешканців, відмовляються від іншої їжі. Такі природні методи боротьби з шкідником уже показали ефективність, зокрема в Пакистані. Наразі в Запорізькій області фахівці фіксують переміщення сарани в південно-східному напрямку — у бік лінії фронту.

Нагадаємо, 11 липня на території Кушугумської громади Запорізької області вперше виявили осередок перелітної сарани. У Комунарському районі Запоріжжя було впроваджено режим фітосанітарного захисту на площі 6110 гектарів, із яких близько 50% заражено. Йдеться переважно про рекреаційні території, землі несільськогосподарського призначення та берегову зону річки Дніпро.

Водночас фахівці вже фіксують зниження чисельності та активності шкідника — 7–10 особин на квадратний метр. Управління фітосанітарної безпеки в області продовжує моніторинг ситуації. У Держпродспоживслужбі повідомили, що після проведення ефективних винищувальних заходів у Херсонській області розглядається можливість скасування особливого режиму захисту рослин. Сарану також успішно ліквідовано в Одеській області, а в Дніпропетровській її чисельність наразі не становить загрози.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Верховна Рада схвалила законопроєкт про знижку штрафу ТЦК в розмірі 50% для "ухилянтів"

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку