ЄС та світ

У Європарламенті закликали до ембарго на російський СПГ та санкцій проти “Газпрому”

Європейський парламент ухвалив резолюцію, що закликає до повного ембарго на російський скраплений природний газ (СПГ) і запровадження санкцій проти «Газпрому» та інших російських нафтових компаній. Під час пленарного засідання у Страсбурзі за документ проголосували 425 депутатів, 131 висловився проти, а 63 утрималися. Загалом у голосуванні взяли участь 619 парламентарів.

Резолюція передбачає заборону на вхід у європейські порти суден льодового класу Arc-7, які транспортують російський СПГ, та внесення їх до санкційних списків ЄС і США. Документ також закликає запровадити цільові обмеження на судна, які Росія використовує для обходу санкцій, експортуючи нафту й газ, а також обслуговуючи енергетичні проєкти в Арктиці.

У резолюції наголошується, що ефективність існуючих санкцій та допомоги Україні буде підриватися доти, доки ЄС дозволяє імпорт російського викопного палива. У зв’язку з цим депутати закликали до запровадження повної заборони на імпорт російського зерна, добрив, а також сировини, включаючи алюміній, сталь, уран, титан, нікель та деревину. Крім того, Європарламент пропонує заборонити реекспорт російських нафтопродуктів до ЄС і впровадити систему контролю за походженням енергоресурсів, щоб запобігти їхньому незаконному перепакуванню та продажу на європейському ринку.

Парламент також закликав країни G7 посилити моніторинг за дотриманням встановленої цінової межі для російської морської нафти та усунути лазівки, які дозволяють Москві обходити ці обмеження. Депутати наголосили на необхідності суворого контролю за так званим “тіньовим флотом” Росії, що створює серйозні екологічні загрози через часті поломки та недоліки у технічному стані.

Окрім того, Європарламент закликав Європейську Раду продовжувати і розширювати санкції проти Росії та Білорусі, а також тих країн і організацій, що постачають Росії військові та подвійні технології. Резолюція засуджує передачу Іраном балістичних ракет Росії і закликає розширити санкції проти Ірану, Північної Кореї та китайських структур, причетних до підтримки російського оборонного сектору.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  США переконують G7 підтримати передачу Україні прибутків від заморожених активів Росії

Важливе місце у документі займає заклик до створення нового режиму горизонтальних санкцій для боротьби з обходом санкційних обмежень компаніями та країнами, що намагаються уникнути санкцій ЄС.

Європарламент також наголосив на необхідності запровадження санкцій проти ядерного сектору Росії та тих осіб, які причетні до порушень ядерної безпеки на Запорізькій АЕС.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку